Kütahya donanımlı ve vasıflı vekiller istiyor

Kütahya genelinde seçim yaklaşırken, pek çok okuyucumuzdan ve sohbet topluluklarında gündem seçimler oluyor. En çok konuşulan alt başlık ise, Kütahya’nın milletvekili adayları. Sosyal medya hesaplarından, şahsi mesaj kanallarından en çok ulaşan konu; “milletvekillerinin ili ile bağlantılarının yetersiz olduğu “ , “ilin beklentilerinin karşılanmasında desteklerinin olmadığı …”

Milletvekillerinin görev sürelerinin sonuna yaklaşırken, Kütahya yine boynu bükük görünüyor.

Ahmet ERBAŞ dışında milletvekilleri Kütahya ile pek ilgilenmediler. Milletvekili Erbaş dışında vekillerimiz ziyaretlerde, iletişim girişimlerinde pek bulunmadılar.

Kütahya’ya da sordum? Onlar da “ İl ile Milletvekili Ahmet Erbaş ve İshak Gazel’in il ile bağlantılarının olduğu, diğer milletvekillerinin pek görünmedikleri ifade edildi.

Hafızamı yokladım;

Kütahya Milletvekili, TBMM Başkanı Doç. Dr. MUSTAFA KALEMLİ; Kütahya ile daima temas halindeydi.

O dönemler; ne otomobiller ne de yollar bu kadar 2 saatte bile aşılan vasıfta değildi. Milletvekilleri neredeyse Her hafta sonu Kütahya’ya gelirlerdi. Üstelik aralarında trenle hafta sonu gelenler vardı. Hem de trende yolculuk boyunca, defterler elinde etrafını saran kütahyalıların dertlerini dinler notlarını alırlardı. İlçeleri, dolaşırlar, parti binalarında, halkla buluşurlardı. Trenlerde daha çok vatandaşlarla buluşma fırsatı bulduklarını bizzat duydum.

Kütahya Milletvekillerinden Prof. Dr. Vural KAVUNCU; Kütahya’nın 3 dönem seçilen milletvekilli oldu. Kütahya’da sağlık turizmi için önemli projeleri kazandırdı. O da Kütahya projeleri için sürekli çabalarken, hafta sonları il merkezine ilçelerde vatandaşlarla iletişimi güçlü olan milletvekillerinden oldu.

Sağlık Bilimleri Üniversitesinin kurulmasında ve gelişmesinde mührünü vurdu. Her zaman ulaşılabilirliğinin yanında, il merkezi ve ilçelerde ziyaretlerde bulunan milletvekillerindendi.

Merhum AHMET DERİN; Refah Partisi ve Fazilet Partisi listelerinden XIX. (20.10.1991 – 24.12.1995), XX. (24.12.1995 – 18.04.1999) ve XXI. Dönem Kütahya Milletvekili seçilerek TBMM’de yasama çalışmalarına katıldı. 26 Temmuz 2002’de hayatını kaybetti.

Ahmet DERİN herkese kapısı açık, her iletilen konuya duyarlı olduğu kadar, Kütahya ve ilçeleri için büyük ve kapsamlı projelerin üretilmesine çabalardı. Ne yazık ki ömrü yetmedi.

VEKİLLİĞE TALEP YOĞUN , HALKIN DA VEKİLLERDEN BEKLENTİSİ YÜKSEK

Milletvekilliği için talepler çok. Ancak artık Kütahya seçmenleri, Kütahya vizyonunu ve misyonunu yükseltecek, ezber bozan bir gelişmeyi tetikleyecek vasıfta milletvekili adayları istiyor. Artık temsil dışında, Kütahya için liderlik yapacak vekiller istiyor. Kütahya’nın savunulmaya değil, duyurulmaya, projelerle çağı yakalamaya ihtiyacı var. DEĞERLERİNİ DEĞERLENDİRECEK LİDERLERE ihtiyacı var.

Aday olacaklar döküp düşünsünler, yol haritasını parti teşkilatlarına sunsunlar. Parti teşkilatları da; gerçekten yüksek vasıflı olanları öne sürsünler. Kütahya’nın bugüne kadar olan dan çok daha fazla buna ihtiyacı var. Halk güveninin karşılığını bekliyor çünkü.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Fatma Selma Kocabaş AYDIN - Mesaj GönderAnket Simav Naşa Beldesinde AK Parti Belediye Başkan adayı kim olmalı?
Tüm anketler