TAVŞANLI KAYMAKAMLIĞI

                                                                                                                                     ...

                                                                                                                            TAVŞANLI KAYMAKAMLIĞI
                                                                                                                                 Milli Emlak Şefliğinden
1Aşağıda nitelikleri belirtilen taşınmaz mal üzerinde bulunan binanın Enkaz Bedeli Karşılığı Yıkım İşi İhalesi Tavşanlı Hükümet Konağı 2.Katında bulunan Milli Emlak Şefliğinde toplanacak Komisyon huzurunda 2886 sayılı Devlet İhale Kanununun 51/a Maddesine göre Pazarlık Usulü ile hizasında belirtilen tarih ve saatte yapılacaktır.
2İhalelere ilişkin şartname, mesai saatleri dahilinde, 500,00 TL olan şartname bedelini Malmüdürlüğüne yatırmak suretiyle Tavşanlı Milli Emlak Şefliğinden verilecektir.
3İhaleye katılmak isteyen isteklilerin ihale saatine kadar;
a) Geçici teminat makbuzunu (Tedavüldeki Türk Parası, Mevduat ve Katılım Bankalarının verecekleri süresiz teminat mektupları - süresiz ve limit içi olması, bunların teminat mektubunda görünmesi, teyit yazısının ibrazı  ve Hazine Müsteşarlığınca ihraç edilen Devlet iç borçlanma senetleri veya bu senetler yerine düzenlenen belgeler)  Geçici teminatın nakden ödenmesi durumunda Defterdarlıklar  (Muhasebe Müdürlüğü veya  Malmüdürlüğü) veznelerine (Talep edilen taşınmaz  için yatırılacak geçici teminat olduğu belirtilerek) yatırılması ve  ihale saatine kadar İhale Komisyonuna sunulması gerekmektedir. (Geçici teminat bedellerinin Muhasebe Müdürlüğü / Malmüdürlüğü Banka hesabına yatırılması durumunda banka dekontları kabul edilmeyecek olup, bu tutarların ilgili emanet hesabına alındığına dair onaylı muhasebe işlem fişinin ihale zamanından önce İhale Komisyonu Başkanlığına sunulması zorunludur.)
b)Yasal yerleşim yerini gösterir belgenin (ikametgah ilmuhaberi) ihale komisyonuna verilmesi,
c)Tebligat için Türkiye'de adres göstermeleri (Adres Beyanında bulunulması)
d) Gerçek kişiler için TC kimlik numarasını bildirmeleri ve nüfus cüzdanı örneği (aslı, ihale sırasında ibraz edilecek), özel kişiler adına vekaleten ihaleye giren kişilerden noter tasdikli vekaletname, tüzel kişilerin vergi kimlik numaralarını bildirmeleri, özel hukuk tüzel kişileri idari merkezlerinin bulunduğu yer mahkemesinden veya sicile kayıtlı olduğu Ticaret ve Sanayi Odasından veya benzeri meslek kuruluşundan ihalenin yapıldığı yıl içinde alınmış sicil kayıt belgesi ile tüzel kişiler adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin tüzel kişiliği temsile yetkili olduklarını gösterir noterlikçe tasdik edilmiş vekaletnameyi vermeleri, Ayrıca kamu tüzel kişilerinin ise yukarıda (a) ve (c) bentlerinde belirtilen şartlardan ayrı olarak tüzel kişiler adına ihaleye katılacak veya teklifte bulunacak kişilerin temsile yetkili olduğunu belirtir belgeyi komisyon başkanlığına vermeleri zorunludur.
4İsteklilerin ihale saatine kadar ihale Komisyonuna ulaşmış olması kaydıyla yukarıda belirtilen belgelerle birlikte 2886 sayılı Devlet İhale Kanunu hükümlerine göre hazırlayacakları teklif mektuplarını posta ile iadeli taahhütlü olarak gönderebilirler. Postada meydana gelebilecek gecikmeler kabul edilmez.
5Enkazdan Çıkacak Hurda Karşılığı Bina Yıkım İhalesine katılacak Gerçek ve Tüzel Kişiler için; Tek sözleşme kapsamında son 10 yılda, bina yıkım işine veya çelik konstrüksiyon söküm işine dair en az 400.000,00-TL’lik veya en az 7.500,00 m2'lik Kamu kuruluşlarından alınmış İş Bitirme Belgesi  (İş Deneyim Belgesi) aslı veya onaylı Örneği ile Y3 Yıkım Müteahhitliği Belgesi aslı veya onaylı örneği istenecektir. Ayrıca üzerine ihale yapılandan yıkım esnasında temin edilecek araçlara ilişkin noter onaylı taahhütname istenecektir.
6Enkazdan Çıkacak Hurda Karşılığı Bina Yıkım İşi için İhale Bedeli üzerinden %20 KDV alınacak olup; sözleşmeden doğacak vergi resim ve harçlar üzerine ihale yapılandan tahsil edilecektir.
7Komisyon gerekçelerini belirtmek suretiyle ihaleyi yapıp yapmamakta serbesttir.
8Türkiye genelinde ihale bilgileri http://www.milliemlak.gov.tr adresinden öğrenilebilir.
9Geçici Teminat Bedeli Tavşanlı Malmüdürlüğünün Ziraat Bankasındaki TR14 0001 0001 81 0000 1000 5638 IBAN numaralı banka hesabına Ad Soyad T.C. Kimlik numarası ve hangi taşınmazın ihalesi için yatırıldığına dair açıklama yapılarak yatırılabilir. Ancak yatırıldıktan sonra Malmüdürlüğünde taşınmazın ihalesi için yatırıldığına dair geçici teminat hesabına aldırmak ve emanete alındığına dair alındı belgesini İhale Komisyon Başkanlığına İhale saatinden önce ibraz etmek gerekmektedir.
İLAN OLUNUR
2886 KANUNUN 51/A MADDESİNE GÖRE PAZARLIK USULÜ İLE YAPILACAK OLAN ENKAZ BEDELİ KARŞILIĞI YIKIM İŞİ
Sıra No:Taşınmaz No:Mahalle:Mevkii:Pafta No:Ada No:Parsel No:Yüzölçümü (m²)Hazine Hissesi:Cinsi:İşin Nevi:Tahmini Bedeli (TL):Geçici Teminatı (TL):Ek Teminat (TL):İhale Tarihi:İhale Saati:
143130100033Moymul MahallesiBalıklı CivarıI22-C-25-A-2-B-2, I22-C-25-A-2-B245832.386,56TamArsaTaşınmaz üzerinde bulunan binanın enkazından çıkacak olan hurda karşılığı yıkım işi200.000,0050.000,00100.000,0010.01.202415:00

#ilangovtr

Basın No ILN01950032

22 Ara 2023 - 00:00 - Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Kütahya'nın Sesi Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Kütahya'nın Sesi Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Kütahya'nın Sesi Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Kütahya'nın Sesi Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.