Asgari ücretle ilgili büyük adım; İkinci zamma gerek kalmayacak!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan asgari ücret zammıyla ilgili konuştu. Bakan Işıkhan, şimdi yapılacak zammın ardından yeni bir zamma ihtiyaç duyulmayacağını müjdeledi.

Büyütmek için resme tıklayın

TEK ZAM OLACAK, TÜM YIL YETECEK

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Kabine toplantısı sonrası, 2024'te geçerli olacak asgari ücrete ilişkin açıklamalarda bulundu. Işıkhan, "Temmuz ayında olduğu gibi ilkemiz yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz" diye konuştu.

"ASGARİ ÜCRETLİYİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ"

Bakan Vedat Işıkhan konuya ilişkin olarak şunları söyledi;

"Temmuz ayında olduğu gibi ilkemiz yine enflasyona ezdirmemek. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Asgari ücret görüşmeleri Aralık ayı içerisinde başlayacak. 31 Aralık itibari ile de kararın Resmi Gazete'de yayımlanması gerekiyor. Dolayısıyla geçtiğimiz temmuz ayında yaptığımız gibi olacak. Asgari ücret zaten hep yılda bir kereydi biliyorsunuz. Yine tek zam olacak şekilde çalışıyoruz. Geçen temmuz ekstraydı. O da Sayın Cumhurbaşkanımızın öngörüsüyle ihtiyaç duyulduktan sonra oldu. Ama ihtiyaç hasıl olursa bir araya gelinebilir. Gelecek yıl inşallah enflasyonda gerileme olacak. Temmuzda ikinci bir toplantı yapmayacağız, ikinci zamma gerek olmayacak diye düşünüyoruz. Tüm parametreler iyi gidiyor çünkü."

Kaynak: Karar

22 Kas 2023 - 00:05 Kütahya- Ekonomi