Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, aday adaylığı sürecini değerlendirdi

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, 2024 yerel seçimler öncesinde aday adaylığı sürecine ilişkin açıklamalarda bulundu. Güler, aday adaylarının eşit şartlarda olması gerektiğini vurgulayarak, etik değerlere önem verdiklerini belirtti.

"ADAYLIK SÜRECİ MEDENİ CESARET GEREKTİRİR"

Belediye Başkanı Mustafa Güler, aday adaylığı sürecinin medeni cesaret gerektirdiğini söyledi. Günümüz ekonomi koşullarında belediyenin zorlu idaresini üstlenmek için cesaretle aday olmanın gurur verici olduğunu ifade etti.

"TÜM ADAY ADAYLARI EŞİT ŞARTLARDA OLMALI"

Başkan Güler, Tavşanlı Belediyesi'nin kurumsal kimliğini koruyarak tüm aday adaylarına eşit mesafede olduklarını vurguladı. Etik değerlere uygun davranacaklarını belirterek, aday adaylarının birbirleriyle pozitif bir rekabet içinde olmalarının önemli olduğunu dile getirdi.

"ADAY ADAYLARINA SAYGI DUYULMALI"

Belediye Başkanı Güler, aday adaylarının genel profilinin, yaşam tarzının, fikirlerinin ve belediyeye sağlayacakları katkıların öncelikli olduğunu belirtti. Olumsuz söylemlerden kaçınılması gerektiğini vurgulayarak, aday adayları arasında saygı ve anlayışın önemli olduğunu ifade etti.

"SİYASİ SÜREÇLERDE YAŞANAN OLUMSUZLUKLAR"

Başkan Güler, geçmiş seçimlerde yaşadığı olumsuzluklara dikkat çekerek, dedikodu ve iftiraya dayalı söylemlerin moral ve motivasyonu olumsuz etkilediğini söyledi. Sadece adayların yeteneklerinin ve belediyeyi temsil kabiliyetlerinin ön plana çıkması gerektiğini belirtti.

"AK PARTİ'DEKİ ADAY ADAYLIĞI SÜRECİ"

Güler, AK Parti'den aday adaylığı başvurularının tamamlanacağı tarihi hatırlatarak, medeni cesareti olan ve ehil olan herkesin aday adayı olabileceğini belirtti. Belediye başkanlarının aday adaylığı konusunun AK Parti Genel Merkezi'nin kararına bağlı olduğunu ifade etti.

"TÜM ADAY ADAYLARINA BAŞARILAR DİLİYORUZ"

Son olarak Başkan Güler, tüm aday adaylarına başarılar dileyerek, belediyenin durumu hakkında bilgi almak isteyen herkesin kapısının açık olduğunu söyledi. Birlik ve beraberliği önemseyerek, Tavşanlı Belediyesi'nin kazanan taraf olmasını ve ilçenin gelişimine katkı sağlamasını temenni etti.

21 Kas 2023 - 16:30 - Siyaset

Muhabir  İsmail Saraç