Tavşanlı Belediyesi yol çalışmalarıyla ilçeye yeni bir görünüm kazandırıyor

Tavşanlı Belediyesi, Çukurköy Mezarlığı yolundaki alt yapı ve asfalt çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor.

Haber albümü için resme tıklayın

Belediye ekipleri, eski askerlik şubesi önünden başlayarak Çukurköy mezarlığı bitimine kadar uzanan yolun alt yapı ve asfaltını yenilemek için çalışmalarını sürdürüyor. Yüklenici firma tarafından gerçekleştirilen asfalt sökümü işlemlerinin tamamlanmasının ardından, sıcak asfalt makinesiyle yol yapımı aşamasına geçileceği belirtiliyor.

İLÇENİN YENİ BİR YOL İMKANI

Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler, yapılan çalışmaların çevrede gürültüye neden olduğu için vatandaşlardan özür dileyerek, bu tür güzel projelerin bazen sıkıntıları olduğunu ifade etti. Güler,

"Alt yapı çalışmalarını tamamladığımız Ekrem Ödemiş Caddesi'nden sonra şimdi sıra Çukurköy Mezarlığı yolunda. Bu bölgedeki çalışmaları kısa sürede tamamlayarak ilçemize yakışır bir yolu hizmete almış olacağız" dedi.
"Eski Askerlik Şubesi’nin bulunduğu alandan başlayarak Çukurköy Mezarlığı’nın bitimine kadar olan bölüm ile Tavşanlı Mezarlığı’nın altından Salı Pazarına inen Cennet Sokak ile devamında Çevre Yolu’na kadar sıcak asfalt yapacağız."

Tavşanlı Belediyesi'nin gerçekleştirdiği bu yol çalışmalarıyla birlikte ilçe sakinleri, daha güvenli ve konforlu bir ulaşım imkanına kavuşacak. Ayrıca, yolun alt yapısının yenilenmesiyle birlikte uzun vadede bakım ve onarım maliyetlerinin de azalması hedefleniyor.

Yapılan çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte Tavşanlı ilçesi, modern ve düzenli yollarıyla daha estetik bir görünüme kavuşacak, vatandaşlar daha rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edebilecekler.

21 Kas 2023 - 14:30 Kütahya/ Tavşanli- Gündem

Muhabir  İsmail Saraç