Simav Aksazlı kadınlar Kur’an Kursu eğitimlerini kermesle başlattı

Aksaz Köyü Kız Kur’an Kursu, 2023-2024 dönemine dualarla, pasta kesimi ve Kur’an Kursu yararına gıda kermesi düzenleyerek yine dikkatleri üzerlerine çekti.

Haber albümü için resme tıklayın

Simav’a 22 kilometre uzaklıktaki yaklaşık 400 kişinin yaşadığı Aksaz Köyündeki Emir Sultan Camii’sinin alt katında oluşturulan Aksaz Kız Kur’an Kursu’nun yapılan tadilatın sona ermesiyle hem açılış hem de kermes etkinliği yapıldı.

Simav Müftüsü Hasan Serçe ile eşi Sevda Serçe’nin onur konuğu olduğu etkinlikte konuşan ilçe müftüsü Serçe,

“Müftülüğümüze bağlı yaklaşık 50 kursiyerin katılacağı Aksaz Kız Kur’an Kursumuzun Kurs Hocası Kader Binbir yönetiminde Aksaz’da başlattığı kursumuzun Aksazlı kadınların ve kızların ilgi göstermesi bizleri fazlasıyla sevindirmiştir. Onların kurs başlangıcındaki sevinçlerine ve kermeslerine katılmak için buradayız” dedi.

BİRÇOK KURSA ÖRNEK OLUYOR

Aksaz Köyü Kur’an Kursu Hocası Kader Binbir ve köy kadınlarının gayretleriyle kurs alanının genişletilerek 2 bölüm haline getirildiğini, bir bölümde ders işlenirken diğer bölümde kursa katılan kadınların etkinlik yapabileceğini anlatan müftü Serçe,

“Kursumuza destek sağlayan, emeği geçen herkesten Allah razı olsun. Aksaz Köyümüzün kadınlarından memnunuz, yapmış olduğumuz her faaliyete katılım sağlıyorlar,  bizlere destek oluyorlar. Aksaz Köyümüzün Kur’an Kursu köy kurslarımızın içinde örnek bir kursumuzdur. Hem yaptıkları faaliyetlerle hem de kursa katılım yoğunluğu anlamında örnek göstereceğimiz kursumuz, bu anlamda birçok kurslarımıza da örnek olmaktadır. Bu müstesna programı hazırlayan başta Aksaz Köyü Kur’an Kursumuzun hocası Kader Binbir hocamıza ve Aksaz Köyü kadınlarımıza emeklerinden dolayı Allah razı olsun diyorum” diye konuştu.

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı Aksaz Köyü Kız Kur’an Kursu açılışı ve kurs yararına yapılan kermeste katılımcılara yöresel keşkek yemeği, yaprak sarmalar, gödek ve tatlı ikram edilirken, Cami bahçesinde oluşturulan stantta da ekşi mayalı ekmek ve çörekler,  baklavalar, yöresel turşular, Aksaz’ın meşhur kırmızı biberleri, meyveler, ev yapımı tarhana ve eriştelerle yetiştirdikleri fasulye ve nohutlar vatandaşlar tarafından satın alınarak bitirildi.

21 Kas 2023 - 12:30 Kütahya/ Simav- Eğitim

Muhabir  İsmail Yalçın