Emet'in tarihi projesi açılıyor

Projenin açılışı için tarih verildi. İşte yapılan açıklama...

Büyütmek için resme tıklayın

OBAYA MERHUM YAZICIOĞLU’NUN ADI VERİLDİ

 Rahmetli siyasetçi Muhsin Yazıcıoğlu Emet Atayurt obası adı verilen tesisler  yıl sona ermeden hizmete geçmiş olacak.

Emet Belediyesi tarafından  yapay şelale çalışmaları tamamlanan bölgede  7 adet konaklama otağı, 16 adet günübirlik otağ ve 1 adet büyük han otağı olmak üzere toplamda 24 otağın inşası aydınlatma ve çevre düzenlemeleri gerçekleştirilmişti. Mesire alanı için düzenlemelerinde yapıldığı mevkii şimdi açılışa hazırlanıyor.

BAŞKAN DOĞAN;”GEÇMİŞTEN GELECEĞE MİRASIMIZ SERGİLENECEK”

Açılış hakkında bilgi veren Emet belediye başkanı Hüseyin Doğan Muhsin Yazcıoğlu Emet Atayurt otağı adı verilen oba çalışmalarında sona gelindiğini ifade ederek;

“Malazgirt Fatihi Alparslan ile Anadolu’yu yurt edinmiş, Osmanlı ile 7 kıtaya  hükmetmiş şanlı bir ecdadın  torunlarıyız. Zaferlerle dolu tarihimizi gelecek ere aktarmak ve kendi öz kültürümüzü yeni nesillere özümsetmek adına kurmuş odluğumuz Muhsin Yazıcıoğlu Emet Atayurt obamızı 2 Aralıkta hizmete açıyoruz.Bu aynı zamanda bölgemizde bir ilk olacak. 24 adet otağın yanı sıra tarihte kurulmuş 16 Türk devleti ve halen mevcut 7 Türk devletleri oba projemiz ile temsil edilmiş olacak. Şelale manzaralı mesire alanımız ve Türk otağımız şimdiden ilçemiz ve bölgemiz halkına hayırlı olsun” dedi.

21 Kas 2023 - 11:00 Kütahya/ Emet- Gündem

Muhabir  İsmail Saraç