Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası'ndan finansal okuryazarlık semineri

Tavşanlı'da düzenlenen seminer, finansal bilincin artırılması için kapsamlı bir adım oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

Tavşanlı Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) işbirliğiyle gerçekleştirilen "Paramı Yönetiyorum-Finansal Okur Yazarlık" Semineri, toplumun mali bilgi düzeyini geliştirmek amacıyla önemli bir platform sağladı.

FİNANSAL BİLİNÇTE YENİ ADIM

TTSO Konferans Salonu'nda düzenlenen etkinlik, Kadın Girişimler Kurulu'ndan Ecz. Şule Arslan Ozan ve MYO Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik'in açılış konuşmalarıyla başladı.

Seminerin odak noktası, Öğr. Gör. Mustafa Çağrı Demir'in sunumuyla şekillendi. Demir, "Paramı Yönetiyorum" başlıklı seminerinde güncel ekonomik dinamiklerden finansal terimlere, toplumun harcama alışkanlıklarından küreselleşmenin ekonomiye etkilerine kadar geniş bir yelpazede bilgi aktardı.

FİNANSAL OKURYAZARLIĞIN ÖNEMİ

Demir'in sunumu, yatırım araçlarından yatırımcı psikolojisine kadar pratik örneklerle desteklenerek katılımcılara değerli bakış açıları sundu.

Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe'nin de katılımıyla gerçekleşen seminer, toplumun finansal okuryazarlık seviyesini yükselterek bireylerin kendi ekonomik değerlerini koruyabilme yeteneğini vurguladı.

Seminer, halkın ekonomik olaylara daha öngörülü yaklaşmasını ve çıkarımlar yapabilme becerisini geliştirmeyi hedefledi.

21 Kas 2023 - 01:00 Kütahya/ Tavşanli- Gündem

Muhabir  İsmail Saraç