Simav’da 2 milyon 110 bin TL destek verilecek

Simav Tarım ve Orman Müdürlüğü 2023 Yılı Süt Desteklemelerine esas olarak geçtiğimiz Temmuz, Ağustos, Eylül dönemlerine ait süt desteklemeleriyle ilgili icmallerin hazırlandığı bildirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

Konuyla ilgili olarak Tarım ve Orman Simav İlçe Müdürü Orhan Altın yaptığı bilgilendirme ile Süt desteklemesine ilişkin icmalleri 20 Kasım 2023 Pazartesi günü (bugün) Simav İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünde askıya çıkarılıp 24 Kasım 2023 Cuma günü mesai bitiminde askıdan indirileceğini açıkladı.

2 MİLYON 110 BİN TL

Temmuz, Ağustos ve Eylül aylarını kapsayan Simav için toplam süt desteklemelerinin 5 milyon 600 bin litre süt için 2 milyon 110 bin TL’yi bulduğunu da ifade eden müdür Altın,

“Askı süresince herhangi bir itiraz olmaz ise listelerdeki bilgiler doğru kabul edilecek, daha sonra yapılacak itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır. Bununla birlikte listelere itiraz yapılırsa söz konusu desteklemelerde yapılacak değerlendirmeler sonucunda destekleme miktarları artabilir” diyerek Simav bölgesindeki süt üreticilerinin dikkatini çekti.

20 Kas 2023 - 23:00 Kütahya/ Simav- Gündem

Muhabir  İsmail Yalçın