Emet ve köy halkına hizmet verecek: Babası başladı, oğlu ve yakınları tamamlayacak

Emet ilçesi Yarış köyünde 2 dönümlük mera alanında piknik alanı kurmak için çalışmalar sürüyor.

Büyütmek için resme tıklayın

1956 yılında Yarış köyünden Başkatip Mehmet Özkul’un yaptırdığı çeşmenin bulunduğu alanda, akrabaları bir mesire alanı yapmak için kolları sıvası. Özkul ailesinden Sami Özkul’un önderlik ettiği çalışmalar kapsamında  alanda ağaçlandırma, mangal yerleri yapımı, bulaşık yıkama yeri yapımı vb. çalışmalar tamamlandı. Gerekli kurumlardan resmi izinlerin tamamlanmasının ardından piknik alanı olarak köy ve Emet halkına hizmet verecek.

EMET’E 20 YARIŞ KÖYÜNE 5 KİLOMETRE MESAFEDE MESİRE ALANI

Mesire alanında Yarış köyü muhtarı Sami Yüksel ile birlikte ağaç dikimi gerçekleştiren Sami Özkul mesire alanı ilgili yapına çalışmalar hakkında şunları söyledi;

“Emet’ten Kütahya’ya giderken Emet’e 20 kilometre, Yarış köyümüze 5 km mesafede piknik alanı oluşturduk. Rahmetli büyüğümüz merhum babam Başkatip Mehmet  Özkul Yarış köyü piknik alanımızın tabelası hazır. Karayollarımızdan da gerekli izinler alındıktan sonra bu levha buraya çakılacak. Rahmetli babam Emet ilçesinde katiplik, Cumhuriyet Savcı vekilliği ve noterlik yaptığı dönemlerde  bu su kaynağını bulup buraya çeşme yaptırmıştır. Bizde bu alandan tüm Emetli hemşerilerimizin yararlanabilmesi için mesire alanı olması için destek veriyoruz.
Bugün biz buraya ilimizin plaka kodu olduğu için 43 tane çınar diktik. 2 tanede Selvi diktik. Bu alanda 2 yere mangal yapma yeri yaptık. Çeşmenin yanında ise bayanlarımız için bulaşık yıkama yeri yaptık Atalarımız ‘ Çok laf yalansız, çok para haramsız olmaz’ demişler. Bu çalışmamızda az çok demeden sözlerinde durarak bize destek veren herkese teşekkür ediyorum. Pikniğe gelen vatandaşlarımızdan ricamız burayı temiz tutmaları için yanlarında çöp poşetleri ile gelip poşetlerini giderken götürmeleridir” dedi.

20 Kas 2023 - 21:00 Kütahya/ Emet- Gündem

Muhabir  İsmail Saraç