Türkiye'deki en pahalı şehirler açıklandı! İlk sıradaki il dikkat çekti

TÜİK'in son verilerine göre Türkiye'deki en pahalı şehirler belirlendi. Sıralamada yer alan 3 il dikkatleri üzerine çekti. Peki ilk sıradaki Türkiye'nin en pahalı şehri hangisi? İşte merak edilen pahalı şehirler...

Büyütmek için resme tıklayın

TÜİK verilerine göre İstanbul, Türkiye'deki en pahalı şehirler arasında yüzde 14,75'lik pay ile birinci oldu. İzmir ise Türkiye'nin en pahalı şehri arasında ikinci sırada yer aldı. İzmir'in yüzdesi ise 9,4 oldu. İzmir'i ise Ankara takip etti. Ankara ise 6.62'lik yüzde ile Türkiye'nin en pahalı illeri arasında yerini aldı. Türkiye'nin en pahalı şehirleri listesinin ayrıntıları ise şöyle:

TÜRKİYE'DEKİ EN PAHALI ŞEHİRLER

Listede sekiz il yer alıyor. Türkiye'deki en pahalı iller içerisinde Marma Bölgesi'nde yer alan şehirlerin çoğunlukta olması dikkat çekiyor.

Türkiye'deki en pahalı şehirler arasında yüzde 4,14'lük pay ile Kocaeli 4. sırada yer aldı. Türkiye'nin en pahalı şehirleri sıralamasındaki diğer tüm iller ise aşağıdaki gibidir...

1. İstanbul

2. İzmir

3. Ankara

4. Kocaeli

5. Sakarya

6. Düzce

7. Bolu

8. Yalova

Artan konut fiyatları listeyi önemli kılan etken yaptı. Türkiye'nin en pahalı şehirleri arasında Yalova listenin son sırasında yerini aldı.

Açıklanan verilerle ilgili Kütahya’nın kaçıncı sırada olduğu ise yer almadı.

Kaynak: Aydınlık

20 Kas 2023 - 15:05 Kütahya/ Kütahya- Gündem

Muhabir  Haber Merkezi