Kütahya'da mevsimin ilk kar yağışı başladı; İşte özlediğimiz güzel görüntüler

Kütahya'nın Domaniç ilçesine yılın ilk karı yağdı. Kış mevsiminin başlangıcını resmiyete kavuşturan kar yağışı, muhteşem görüntüler sundu.

Büyütmek için resme tıklayın

LAPA LAPA KAR YAĞIYOR

Kütahya'nın Domaniç ilçesi ile Bursa'nın İnegöl ilçesi arasındaki  karayolunda kar yağışı başladı. Kocayayla Geçidi bölgesinde şu anda lapa lapa kar yağıyor. Bir kaç santim kalınlığa ulaşan kar, yaz lastikleri ile dağa çıkanlara zor anlar yaşatıyor.

KARAYOLLARI EKİPLERİ ÇALIŞMALARA BAŞLADI

Öte yandan kış için önceden hazırlıklarını yapıp bekleyişe başlayan Karayolları Genel Müdürlüğü'ne bağlı bölge ekipleri çalışmalara başladı. Ekipler, aralıksız kürüme faaliyeti yaparak yolun açık kalmasını sağlıyor.
Kış lastiği olmayan veya ağır vasıta ile zincirsiz dağ yoluna çıkan sürücüler ise hem kendine hem diğer sürücülere zor anlar yaşatıyor.

KÜTAHYA MERKEZ VE DİĞER İLÇELERDE DE YAĞIŞ BAŞLIYOR

Öte yandan Kütahya'nın il merkezi ve diğer bazı ilçelerinde de kar yağışı gerçekleşiyor. En çok Domaniç ilçesi civarında kar yağışı görülürken, diğer ilçelerdeki vatandaşlar da yılın ilk kar yağışını keyifle izlemeye başladı. Tavşanlı ilçesindeki ilk kar yağışının ardından da bu fotoğraftaki aracı beyaz görüntü kapladı. Tavşanlılı vatandaşlar da kış mevsimini sevinçle karşılıyor.

18 Kas 2023 - 20:45 Kütahya/ Domaniç- Gündem