Kütahya’da organ bağışı konusunda önemli toplantı

Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi, "Organ ve Doku Bağışında Beyin Ölümü Tespiti, Donör Bakımı ve Aile Görüşmesi" konulu bir eğitim toplantısı düzenledi. İzmir İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Uz. Dr. Hüseyin Bozdemir'in açılış konuşması ile başlayan toplantıda, bir dizi konu üzerine bilgilendirmeler yapıldı.

Büyütmek için resme tıklayın

TOPLANTIDA ÖNEMLİ KONUKLAR YER ALDI

Toplantıda, Balçova İlçe Sağlık Müdürü Dr. Özgür Sönmez, İzmir Bölge Koordinasyon Merkezi Mevcut Durum hakkında bilgi verirken; Dokuz Eylül Üniversitesi Hastanesinden Prof. Dr. Ali Necati Gökmen, Beyin Ölümü Tespiti üzerine sunum yaptı. Diğer konuşmacılar arasında Prof. Dr. Şükran Köse, Donörlerin Enfeksiyon Açısından Değerlendirilmesi konusunu ele alırken; Dr. Öğr. Üyesi Şahine Atlanoğlu, Beyin Ölümü Tanısında Destekleyici Testler konusunu açıkladı.

ÇOK SAYIDA SAĞLIK ÇALIŞANI KATILIM SAĞLADI

Organ Nakil Koordinatörü Ebe Arzu Okutan ise Aile Görüşmesi üzerine konuştu. Eğitim toplantısına, Kütahya İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Ahmet Emrah Çamköy, Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Serkan Telli, Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Derya Ünal, Sağlık Bakım Hizmetleri Sevil Akgün, Hastane Organ ve Doku Bağış Koordinatörü Yoğun Bakım Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Gökhan Yaman, Adli Tıp Uzmanı Prof Dr. Hüdaverdi Küçüker, Süpervizörler, Yoğun Bakım Sorumlu Hemşireleri, Organ ve Doku Bağışı Koordinatör Hemşireleri, hekimler ve hemşireler katıldı.

 Kütahya Evliya Çelebi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. Öğr. Üyesi Serkan Telli, eğitimin organ nakli konusundaki farkındalığı artırmak ve sağlık çalışanlarına güncel bilgiler sunmak amacıyla düzenlendiğini belirterek, etkinlikte emeği geçenlere teşekkür etti.

İHA

18 Kas 2023 - 03:00 Kütahya/ Kütahya- Sağlık

Muhabir  Haber Merkezi