Dolar zirve yaptı; Peki ne zamana kadar yükselecek?

Dolar kurundaki dalgalanmaların ardından artış geldi ve dolarda zirve görüldü. Vatandaşlar merak ediyor, ne zamana kadar yükselecek dolar kuru, işte detaylar:

Büyütmek için resme tıklayın

GÜN İÇİNDE ÖNCE DÜŞTÜ SONRA ZİRVE YAPTI

Bu hafta enflasyondaki yavaşlamanın yol açtığı ABD ekonomik verilerinin beklenenden zayıf gelmesiyle dolar endeksi yüzde 1’den fazla değer kaybetti.  Dolar/TL, güne yükselişle başlamasının ardından 28,7170 seviyelerine kadar çıktı. Böylelikle bir ayın en yüksek seviyesini gördü.

DOLARIN GELECEĞİNE İLİŞKİN ENDİŞELER SÜRÜYOR

Dolar endeksi, şu sıralarda önceki kapanışının yüzde 0,1 üzerinde 104,4 seviyesinde bulunuyor. Analistler, ABD ekonomisinde artan yavaşlama sinyallerinin bir resesyona dönüşüp dönüşmeyeceğine yönelik endişelerle varlık fiyatlarında oynaklığın arttığını ifade ederek, bugün gözlerin dünya genelinde açıklanacak yoğun veri takvimine çevrildiğini söyledi.

AVRO VE STERLİN KARŞISINDA İSE KAYIP VAR

Dün, düşüş eğiliminde hareket eden dolar/TL, günü önceki kapanışının yüzde 0,1 altında 28,6523'ten tamamladı. Dolar/TL, yeni güne değer kazancıyla başlamasının ardından şu sıralarda önceki kapanışının yüzde 0,2 üzerinde 28,7170'ten işlem görüyor. Aynı dakikalarda avro/TL önceki kapanışının hemen altında 31,1360'tan, sterlin/TL de yüzde 0,2 değer kaybıyla 35,5590'dan satılıyor.

Kaynak: TGRTHaber

18 Kas 2023 - 02:00 Kütahya- Ekonomi