Simav’ın proje okulu öğrencileri, bilardo ile gelişim kazanacak

Kütahya’nın Simav ilçesinin ilk 'Proje Okulu' unvanını taşıyan Şehit Emre Üçkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Kazcıoğlu Otomotiv'in hediye ettiği bilardo masasıyla öğrencilerin ve öğretmenlerin boş zamanlarını değerlendirerek kişisel özgüvenlerini artırmayı hedefliyor.

Haber albümü için resme tıklayın

ŞEHİT EMRE ÜÇKAN MTAL, BİLARDOYA KAVUŞTU

Simav'dan otomotiv sektörüne yedek parça sunan Kazcıoğlu Otomotiv tarafından hediye edilen bilardo masası, Şehit Emre Üçkan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde kurulumu tamamlanarak kullanıma açıldı. Okul Müdürü Yüksel Akın, bilardo masasının kurulumunu tamamladıkları için Kazcıoğlu Otomotiv'e teşekkürlerini iletti. Daha önce Tesisat Teknolojisi Atölye Şefliği görevini üstlenmiş olan Yasin Başaran ve emeği geçen çalışma arkadaşlarına da teşekkürlerini sundu.

“BİLARDO, KİŞİSEL GELİŞİMİ DESTEKLİYOR”

Okul Müdürü Yüksel Akın, bilardonun sporunun kişide el, göz ve zihin koordinasyonunu en iyi şekilde kullanma fırsatı sunduğunu belirtti. Ayrıca, bilardo oynarken öğrencilerin günün yorgunluğunu atabilecekleri, streslerini azaltabilecekleri bir ortam sağladığını ifade etti. Bilardonun öğrencilerin konsantrasyon becerisini artırmaya, soğukkanlılık kazandırmaya, zihinsel güçlerini geliştirmeye yardımcı olduğunu vurgulayan Akın,

"Mesleki alanda başarılı olmayı hedefleyen her öğrencimiz, bilardo ile bu becerilerini geliştirme fırsatı bulacak" dedi.

16 Kas 2023 - 20:30 Kütahya/ Simav- Spor

Muhabir  İsmail Yalçın