Kütahya'nın ziraat mühendisleri Eskişehir'de eğitim aldı

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, 5403 sayılı Toprak Koruma ve Arazi Kullanımı Kanunu uygulamaları kapsamında 50 katılımcıya Etüt Raporu Hazırlama Eğitimi verdi. Eğitime Kütahya'da kamu görevi yürüten ziraat mühendislerinden de katılım oldu.

Haber albümü için resme tıklayın

KÜTAHYA VE BİRÇOK İLDEN GELEN ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ESKİŞEHİR'DE EĞİTİM ALDI

Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, İl Müdür Yardımcısı Rıdvan Akpolat, Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Şube Müdürü Ece Özel Cura’nın katılımlarıyla, 24, 25 ve 26 Ekim 2023 tarihlerinde düzenlenen eğitime; Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Diyarbakır, Yozgat, Kütahya, Kırklareli, Sivas, Elazığ, Eskişehir, Isparta, İzmir, Mardin, Samsun ve Tekirdağ illerinden 33 ziraat mühendisi, Tarım ve Orman Bakanlığından 1 Çalışma Grup Sorumlusu ve 7 ziraat mühendisi ile Eskişehir Tarımsal Altyapı ve Arazi Değerlendirme Müdürlüğünde görevli 9 ziraat mühendisi olmak üzere toplam 50 kişi katıldı.

Eğitimin sonunda elma bahçeleri ve Eskişehir İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından izinleri verilen soğuk hava deposu ve paketleme tesisi gezildi.

31 Eki 2023 - 23:30 Kütahya- Gündem