Gediz, Avrupalı misafir öğretmenlerini uğurladı

Gediz ilçesindeki Altınkent Ortaokulu, MTW-Make Teacher WorkShop adını taşıyan Erasmus+ projesinin üçüncü hareketliliğine ev sahipliği yaparak başarılı bir şekilde tamamladı. Bu kapsamda ilçede bulunan çeşitli ülkelerdeki misafirler ülkelerine döndü.

+1
Haber albümü için resme tıklayın

10 MİSAFİR ÖĞRETMEN ÇEŞİTLİ EĞİTİMLER ALDI

Bu proje kapsamında İspanya, İtalya ve Polonya'dan gelen toplamda 10 öğretmen, hafta boyunca çeşitli eğitimler aldılar. Eğitimlerin odak noktası, dron yapımı ve dron uçuş teknikleriydi. Öğretmenlere, dron yapımında kullanılacak pervane ve gövde parçalarının 3D yazıcılarla nasıl üretileceği öğretildi. Eğitimler sırasında öğretmenler, uçuş becerilerini geliştirmek için "Real Dron Simülatör" uygulamasını kullanarak simülasyonlar gerçekleştirdiler. Ardından üretilen dronlarla gerçek zamanlı uçuş denemeleri okul bahçesinde yapıldı.

SONRAKİ EĞİTİM AŞAMASI İÇİN GEDİZLİ ÖĞRETMENLER POLONYA’YA GİDECEK

Projenin bir parçası olarak gelen misafir öğretmenlere Türk eğitim sistemi tanıtıldı ve okulun akademik, bilimsel, sosyal, kültürel ve sportif aktiviteleri ile ilgili sınıf ziyaretleri ve yerinde gözlem imkanı sunuldu. Ayrıca, misafir öğretmenlerle ilçenin, ilin ve bölgenin tarihini ve kültürünü tanıtıcı etkinlikler düzenlendi. Projenin son hareketliliği 2024 yılında Polonya'nın Białystok şehrinde gerçekleştirilecek. Bu hareketliliğe Altınkent Ortaokulundan 3 öğretmen katılacak ve Web Tasarımı ile Mobil Uygulama Geliştirme konularında uygulamalı eğitimler verilecek. Eğitim başarılı bir şekilde tamamlandı ve katılan öğretmenlere katılım sertifikaları sunuldu.

31 Eki 2023 - 22:30 Kütahya/ Gediz- Eğitim

Muhabir  İsmail Yalçın