Tavşanlı'da gençlere AB destekli istihdam kapısı

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen "Tekstil Sektöründe NEET’lerin İstihdamı" projesi kapsamında, tanışma toplantısı büyük ilgi gördü. Tavşanlı Belediyesi Nikah Salonu'nda gerçekleşen etkinlikte 75 kursiyer proje hakkında detaylı bilgilendirildi.

Büyütmek için resme tıklayın

TAVŞANLILI GENÇLER İÇİN İSTİHDAM KAPISI AÇILIYOR

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı - AB ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülen NEET PRO programı, gençlerin işgücü piyasasına katılımını desteklemeyi amaçlıyor. "Tekstil Sektöründe NEET’lerin İstihdamı" projesi ise bu çerçevede gençlere tekstil sektöründe istihdam fırsatları sunacak.

KONUYA İLİŞKİN TANITIM TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Toplantıya, Tavşanlı Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Ali Akar ve Furkan Dinçer, Proje Koordinatörü İbrahim Uslu, Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Öğretim Üyesi Dr. Harika Özkan, Proje Koordinatör Yardımcısı Samed Savaş ve Proje Sekreteri Bilge Günsel gibi önemli isimler de katıldı. Proje kapsamında, gençlere sunulan eğitim ve istihdam fırsatları konusunda heyecan ve umut dolu bir atmosfer oluştu. Tekstil sektörüne sağlanacak katkılarla, gençlerin işgücü piyasasına katılımı artacak ve yerel ekonominin canlanmasını katkı sunulacak.

31 Eki 2023 - 18:30 Kütahya/ Tavşanli- Eğitim

Muhabir  İsmail Saraç