“Cumhuriyet’in 100. Yılında Devletleşmek” DPÜ’de konuşuldu

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), emekli Tuğgeneral Prof. Dr. Esat Aslan'ın katıldığı "Cumhuriyetin 100. Yılında Devletleşme Sistematiği" başlıklı bir konferans düzenledi. Etkinlik, FEF Germiyanoğlu Yakup Bey Salonu'nda gerçekleşti.

Büyütmek için resme tıklayın

ÖNEMLİ İSİMLER KONFERASNTA YER ALDI

Konferansa, emekli Tuğgeneral Prof. Dr. Esat Aslan'ın yanı sıra Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, rektör yardımcıları Prof. Dr. Özer Aydın, Prof. Dr. Mustafa Arif Özgür ve Prof. Dr. Ayhan Kahraman, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı. Konferans, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Cumhuriyetin 100. yılını kutlamak ve Prof. Dr. Esat Aslan'ı ağırlamaktan duyduğu onuru vurgulayarak, Cumhuriyet'in Türk milleti için büyük bir başarı ve değer olduğunu ifade etti.

HEM KUTLAMALARA HEM DE GENÇLERE KATKI SAĞLANDI

Prof. Dr. Esat Aslan, katılımcılara Türkiye Cumhuriyeti'nin devletleşme sistematiği, temel esasları, tarihsel olaylar ve kişisel deneyimleri hakkında bilgi verdi. Konuşmasının sonunda, Cumhuriyet'in gençlere emanet edildiğini vurguladı. Etkinliğin sonunda Prof. Dr. Kızıltoprak, Prof. Dr. Aslan'a günün anısına bir hediye takdim etti. Konferans ile Cumhuriyetin 100. yıl kutlamalarına akademik bir katkı sunulmasının yanı sıra, genç nesillere Cumhuriyetin önemini anlamak adına da katkı sağlanmış oldu.

İHA

31 Eki 2023 - 23:00 Kütahya/ Kütahya- Eğitim

Muhabir  Haber Merkezi