Motosiklet üstünde 100. yıl coşkusu

TürkChopper Motosiklet Kulübü ve Kütahya’daki motosiklet tutkunları Cumhuriyetin 100. Yılını kortejle kutladı.

Büyütmek için resme tıklayın

Motosikletlerinin üzerinde, özgürlüğün ve tutkunun izinde yollarda olan TürkChopper Motosiklet Kulübü 29 Ekim Cumhuriyet Bayramında kortej düzenledi.

VATANDAŞTAN YOĞUN İLGİ

Kulüp binasından başlayan kortej, Kütahya’nın ana caddelerinde Cumhuriyet coşkusunu yaşattı. Trafik polislerinin eşliğinde konvoy halinde yolla çıkan kulüp üyelerine Kütahya’daki motosiklet tutkunları da dahil oldu. Türk bayraklarıyla donatılan motosikletlerin oluşturduğu kortej güzergah boyunca vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılandı.
Gazete Kırküç’ün haberine göre 29 Ekim’i kutlamak için sokaklarda olan vatandaşlar alkışlarla, yollardaki diğer araçlar korno sesleriyle motosikletlileri selamladı. Kortejin sesini duyan çok sayıda Kütahyalı, evlerinin camından Türk Bayrakları sallayarak coşkuya ortak oldu.
Kütahya Belediyesi önünde sona eren kortejin ardından TürkChopper Motosiklet Kulübü Başkanı Özgür Öztürk, açıklamalarda bulundu.


‘100. YILIMIZ KUTLU OLSUN’

Cumhuriyetin 100. Yılını kutlarken özgürlüğün ve bağımsızlığın sembolü motosikletlerini kullanmak istediklerini ifade eden Öztürk, “29 Ekim Cumhuriyet Bayramımıza istinaden 100. Yılımızı kutlamak için Kütahya motosikletçileri ve TürkChopper Motosiklet Kulübü olarak bir kortej düzenledik.” Dedi. Kortejin çok güzel geçtiğini ifade eden Öztürk, “Trafik polislerimizin eskortluğunda kortej düzenledik. Emniyetten arkadaşlarımız bize bu konuda yardımcı oldular. 100. yılımızı motorcular olarak tam coşkuyla, tüm coşkumuzla kutladık.” İfadeleri kullandı.


‘ŞANLI BAYRAĞIMIZI HER BAYRAMDA DALGALANDIRIYORUZ’

Türkchopper Motosiklet Kulübü olarak tüm milli bayramlarda değerlerine sahip çıktıklarını vurgulayan Öztürk, “Cumhuriyetimize sahip çıkıyoruz. Şanlı bayrağımız her bayramda dalgalandırıyoruz. Elimizden geldiğince kutsalımız olan Türk Bayrağını yanımızdan ayırmıyoruz. Zaten üstümüzdeki yeleklerimizde de Türk Bayrağımız yer alıyor. Hep gururla taşıyoruz.” Şeklinde konuştu. Cumhuriyetin 100. Yılını kutlayan Öztürk, “100. Yılını şanla şerefle kutlayan Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır” dedi.

Kaynak: Gazete Kırküç

31 Eki 2023 - 03:00 Kütahya- Gündem