MHP Gediz İlçe Başkanı Akel, ilçeye yapılması planlanan yatırımı değerlendirdi

Kütahya’nın Gediz ilçesinde, Organize Sanayi Bölgesine yapılan dev yatırımın sevinci yaşanıyor. MHP İlçe Başkanı Necdet Akel de konuya ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Haber albümü için resme tıklayın

İLÇE KALKINMASINA BÜYÜK KATKI SUNMASI BEKENİYOR

Ülke genelinde 500 sanayi kuruluşu arasında 457. sırada bulunan Nursan Kablonun Tavşanlı’dan sonra Gediz Organize Sanayi Bölgesinde de yatırım yapacağını açıklaması ilçede büyük sevinçle karşılandı. Konunun uzun süredir takipçisi olduğunu söyleyen Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Necdet Akel, bu yatırım ilçenin kalkınması ve gelişmesi adına çok büyük bir öneme sahip dedi.

“İLÇE GELİŞİMİ AÇISINDAN ÇOK FAYDALI BULUYORUM”

Başkan Akel konuya ilişkin değerlendirmelerde şunları söyledi;

“Otomotiv alanında kablo üretimi, PP spiral boru, PVC düz boru, sıcaklığa dayanıklı kablo üretimi, akü kablo üretimi gibi birçok alanda kullanılan kabloların üretimini yapan farklı ülkelerde üretim tesisleri bulunan firma Gediz’de bin kişilik bir istihdam yaratacak. İlçemizin gelişimi açısından çok faydalı olacağına inanıyorum. Sürecini bizzat takip ettiğim yatırımda emeği geçen Gediz Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Vedat Öztürk, Tavşanlı Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut Efe’ye, Gediz Organize Sanayi Bölgesi Başkanı İbrahim Başol’a, Gediz OSB Başkan Vekili İshak Pekbilgin’e Nursan Kablo CEO’su Kaan Yamakoğlu’na teşekkür ediyorum.”

31 Eki 2023 - 08:30 Kütahya/ Gediz- Gündem