Kuruluşun toprağı Domaniç’te Cumhuriyet kutlamaları çok coşkulu geçti

Kütahya ilçesi Domaniç, Cumhuriyetin 100. yılını muhteşem bir şekilde kutladı. Öğretmenler ve öğrenciler tarafından hazırlanan özel etkinliklere Domaniç halkı büyük destek verdi. Kutlamalar, Ebe Çamlığı Güreş Alanı'nda gerçekleşti.

Büyütmek için resme tıklayın

FENER ALAYI VE COŞKULU KATILIM

Cumhuriyetin 100. yıl kutlamaları bir gün önce başladı. Cumhuriyet Meydanı'nda Atatürk Anıtı önünde çelenk sunumu ile başlayan kutlamalar, aynı günün akşamı fener alayı ile devam etti. Domaniç tarihinde görülmemiş yüksek katılımın olduğu fener alayı, çarşı içinde yürüyüşün ardından Atatürk Anıtı önünde sona erdi.

ÇEŞİTLİ GÖSTERİLER VE DANSLAR SUNULDU

Kutlamalar, sanatçı Osman Demiröz’ün eşliğinde çoğunluğu kadın ve gençlerden oluşan kalabalık, cumhuriyet marşları ile coşarken Hatice Aykan ve folklor ekibi önderliğinde halkında katılımı ile danslarla devam etti. Domaniç İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü koordinesinde, tüm okulların katılımıyla düzenlenen tören yürüyüşü, coşkulu bir şekilde gerçekleşti. Öğrenciler, İstiklal Marşı'nı hep bir ağızdan okuduktan sonra tören yürüyüşü ve bando eşliğinde Ebe Hatun alanına çıktılar.

KUTLAMALARA VATANDAŞLAR COŞKUYLA EŞLİK ETTİ

Güreş alanındaki tribünler dolup taşarken, öğrenciler saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programı izledi. İlçe Kaymakamı Muhammed Furkan Okumuş ve Belediye Başkanı Sahvet Ertürk'ün konuşmaları sırasında halk coşkulu bir şekilde bayrak salladı. Öte yandan Cumhuriyetimizin 100. Yıl kutlama töreni, öğrenciler arasında düzenlenen kompozisyon, resim, şiir ve koşu yarışlarının ödül töreni ile devam etti. Tüm okulların geçit töreni ise izleyenler tarafından ayakta alkışlandı.

CUMHURİYET ATEŞİ GÖSTERİSİ EN BEĞENİLEN OLDU

Kutlama töreni, bayrak dansı, koro ve koreografi gösterileri, cumhuriyet şiirleri ve bayrak dansı ile coşkuyla devam etti. Programın sonunda Neşe Tekdemir İlik öğretmenin hazırladığı Cumhuriyet Ateşi gösterisi, izleyicileri gözyaşlarına boğdu. Programın bitmesine rağmen kalabalık, öğretmenleri tebrik etmek ve kucaklaşmak için sıraya girerek alanda beklemeye devam etti.

30 Eki 2023 - 23:00 Kütahya/ Domaniç- Gündem

Muhabir  İsmail Saraç