Zafer OSB, 100. yılda ışıl ışıl parlıyor

Kütahya'nın Altıntaş İlçesi'nde bulunan ve bölgesel bir Organize Sanayi Bölgesi (OSB) olan Altıntaş Zafer OSB, elektrik altyapısının ardından şimdi de üstyapısını tamamlayarak hizmete açtı.

Büyütmek için resme tıklayın

IŞIL IŞIL PROJEYİ BAŞKAN TEKE DUYURDU

Altıntaş Zafer OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili ve Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, bu önemli gelişmeyi duyurarak, Cumhuriyetin 100. yılında Altıntaş Zafer OSB'de 55 km enerji nakil hattı kablosu çekilerek, 7 adet Trafo Merkezi ve 300 adet çevre aydınlatma direğinin hizmete alındığını açıkladı. Teke, bu projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

BU HAMLE, EKONOMİK GETİRİYE DE KATKI SAĞLAYACAK

Altıntaş Zafer OSB'nin tamamlanan üstyapısı, çevre aydınlatma ve enerji altyapısının kurulmasının yanı sıra bölgenin ekonomik büyümesine ve istihdam artışına önemli katkılar sağlamayı hedefliyor. Bölgenin, Kütahya ve çevresindeki illerin sanayi ve ticaretine katkıda bulunarak büyümesine destek vermesi bekleniyor.

PROJEDE BİRÇOK KATKI SUNAN BULUNUYOR

Öte yandan Başkan Teke projede emeği bulunanları da unutmayarak,

“Valimiz Musa Işın, AK Parti İl Başkanımız Mustafa Önsay, Milletvekillerimiz Av. Adil Biçer, Ecz. İsmail Çağlar Bayırcı ve Mehmet Demir, KUTSO Başkanımız Esin Güral Argat, OSB Yönetim Kurulu üyelerimiz, AK Parti İlçe Başkanımız İsmail Şafak, Belediye Meclis Üyelerimiz, Altıntaş Zafer OSB. Müdürümüz Göksel Ilgaz ve emeği geçen herkese Altıntaş halkımız adına teşekkür ediyoruz.” diye konuştu.

30 Eki 2023 - 22:00 Kütahya/ Altintaş- Siyaset

Muhabir  İsmail Yalçın