CHP Tavşanlı İlçe Başkanı Savaş, Cumhuriyet Bayramına ilişkin konuştu

CHP Tavşanlı İlçe Başkanı Galip Savaş, Türkiye Cumhuriyeti'nin 100. yılına özel olarak Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen bir basın açıklamasında, Cumhuriyetin anlamı, değeri ve Türkiye'nin tarihindeki önemini vurguladı.

CUMHURİYET, EMPERYALİST GÜÇLERE KARŞI BİR ÇIĞLIKTIR”

Cumhuriyetin Türkiye'nin bağımsızlık mücadelesi ve emperyalist güçlere karşı çıktığı bir çığlık olduğunu vurgulayan Savaş, bu değerlerin tüm coğrafyalardan yankılandığını ifade etti. Atalarımızın büyük fedakarlıklarla, Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde gerçekleştirdiği devrimle Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulduğunu hatırlatarak, bu mirası korumanın önemine dikkat çekti.

HALKIN CUMHURİYET BAYRAMINI KUTLADI

Başkan Savaş, açıklamasının devamında, Cumhuriyetin temel değerlerini yaşatmanın çok önemli olduğunu ve günümüzde de sürdürülmesi gerektiğini belirtti. Demokrasiyi benimsemenin ve fikri, vicdanı, irfanı hür nesiller yetiştirmenin de Cumhuriyeti yaşatmanın bir yolu olduğunu ifade etti. Savaş, açıklamasını Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve onun yol arkadaşlarını rahmet ve minnetle anarak sonlandırdı. Cumhuriyet Bayramı'nı tüm halk adına içtenlikle kutladı.

30 Eki 2023 - 19:45 Kütahya/ Tavşanli- Siyaset

Muhabir  İsmail Saraç