Cumhuriyet 100, Simav avcılığı 92 yaşında; İşte Cumhuriyet tutkusu

Kütahya'nın Simav ilçesinde, Cumhuriyetin 100. yıldönümü kutlamaları sırasında resmi geçit törenlerinin vazgeçilmez katılımcısı olarak bilinen Simav Avcılar Derneği, uzun yıllardır Cumhuriyete ve Atatürk'e olan bağlılığını her bayramda sergilemeye devam ediyor.

Büyütmek için resme tıklayın

92 YILDIR KUTLAMLARDA YER ALIYOR

1928 yılında, av sporunu seven Simavlılar tarafından kurulan bu grup, 1931 yılında " Simav Avcılık, Atıcılık ve İhtisas Kulübü" olarak tescil aldı. Günümüzde ise "Simav Avcılar Derneği" olarak anılıyor. Dernek, 1931 yılından bu yana her Cumhuriyet Bayramı'nda resmi geçit törenlerine katılarak Cumhuriyet'e ve Atatürk'e olan bağlılıklarını her fırsatta gösteriyorlar.

“BU GELENEK BİR MİRAS, BİZDEN SONRA DA SÜRDÜRÜLMELİ”

Simav Avcılar Derneği Başkanı Alaattin Derdibelirsiz, geçmiş Cumhuriyet Bayramı ve resmi geçit törenleri hakkında şunları söyledi;

"Derneğimiz, kurucularının başlattığı Cumhuriyet Bayramlarına katılmayı azimle sürdürüyor. Bu, derneğimizin bir tür vasiyeti gibidir ve bizim için bir görevdir. Bu bayram geleneği, derneğimizin özünden gelen bir miras olup, gelecek nesiller tarafından da sürdürülmelidir."

30 Eki 2023 - 17:00 Kütahya/ Simav- Gündem

Muhabir  İsmail Yalçın