Kütahya’nın ilçelerini bayram coşkusu sardı; İşte ilçelerimizdeki kutlamalar

Kütahya'nın tüm ilçelerinde Cumhuriyet Bayramı için çeşitli kutlama programları düzenlendi. İşte haber içeriğimizde ilçelerimizde gerçekleşen bayram kutlamalarına ilişkin birbirinden güzel anlar.

Büyütmek için resme tıklayın

SİMAV’DA COŞKU ÜST DÜZEYDEYDİ

Cumhuriyet Bayramı; yaklaşık 40 gündür hazırlanan Simav Nurullah Koyuncuoğlu Anadolu Lisesinin ev sahipliğinde her zamanki gibi öğretmen Hafize Akcan ve Turan Akbulut’un sunumunda saygı duruşu, İstiklal Marşı ve günün anlam ve önemini belirten konuşması için Kaymakam Bünyamin Karaloğlu’nun kürsüye davetiyle başladı. Kaymakam Karaloğlu’nun 100. yıl vurgusu üzerine yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler tarafından çeşitli şiirler okundu ve gösteriler yapıldı. Çeşitli organizasyonlarda başarı kazana öğrencilere ödülleri verildi. Kutlamaların finalinde ise folklor ekibi ve bayrak grubu gösteri için sahne aldı.

Törenler sırasında ise; Simav Eynal Yamaç Paraşütü ve Havacılık Kulübü pilotları Celal Akbulut, Fatih Ünlü, Mehmet Çamurlu, Cumali Aydın, Binnur Tekeli ve Mehmet Başar Cumhuriyetin 100. yılına özel gökyüzünde Türk Bayrağıyla selamlama uçuşu gerçekleştirdiler.

TAVŞANLI HALKI ADA STADI’NDA BULUŞTU

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Tavşanlı ilçesi de bir araya geldi. Ada Stadı’nda toplanan Tavşanlılılar, Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın ve Tavşanlı Belediye Başkanı Mustafa Güler'in de katılımıyla Cumhuriyet coşkusunu bir arada yaşadı. İlçe kaymakamı Hayrettin Baskın, günün anlam ve önemini içeren etkileyici bir konuşma yaptı. Kutlamalar, öğrencilerin seslendirdiği şiirler, halk oyunları ve karate gösterileriyle devam etti. Kutlamalar, renkli bir geçit töreni ile son buldu.

EMETLİLER KUTLAMALARA YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ

Emet’teki kutlamaların adresi Emet Yeni Şehir Stadı oldu. Kaymakam Furkan Seyman ve Belediye Başkanı Hüseyin Doğan’ın öncülüğünde tüm ilçe protokolü statta hazır bulundu. Burada günün anlam ve önemine binaen konuşan Kaymakam Seyman yaptı. Cumhuriyet’in dinamizmine dikkat çeken Kaymakam Seyman 100. yılın büyük coşku içerisinde kutlandığını vurguladı. Okulların hazırladığı şiir, folklor, koro ve sportif gösteriler ile devam eden törenlerde 100. yıl anısına düzenlenen atletizm, resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilerin ödülleri protokol mensuplarınca takdim edildi. Emet’teki törenler de resmigeçit ile son buldu.

GEDİZ TEK YÜREK OLDU

Gediz ilçesindeki kutlamalarda da heyecan ve coşku doruktaydı. Yüzlerce Gedizli kutlama programı için erken saatlerde yerini aldı.

Mehteran takımı ve çeşitli kutlamalar Gedizlilere sunuldu. Ardından ise resmi geçit töreni düzenlendi. Okullar ve kurumlar protokol ve katılımcıların önünde yürüyüş gerçekleştirdi.

DOMANİÇ'TE HALK OYUNLARI ÖN PLANA ÇIKTI

Kütahya'nın Domaniç ilçesinde de resmi kutlama programı icra edildi. Çok sayıda Domaniçli, Cumhuriyetin 100 yılı için bir araya geldi.

Yöresel halk oyunları gösterilerinin sergilendiği kısım, programın en beğenilen kısmı oldu. Resmi geçit töreni ise tüm katılımcılara Domaniç'in birlik ve beraberliğini göstermek için bir fırsat oldu.

29 Eki 2023 - 18:50 Kütahya- Gündem

Muhabir  Haber Merkezi