Antika pazarı ziyaretçilerini zaman yolculuğuna çıkarıyor

Kütahya’da açılan antika pazarında sergilenen ve satışa sunulan antika eşyalar ziyaretçilerini zaman yolcuğuna çıkarıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

PLAK, DAKTİLO, KARTPOSTAL, HEDİYELİK EŞYALAR…

Fatih Mahallesi’ndeki kapalı pazaryerine her ayın son Pazar günü kurulan 2. El Eşya ve Antika Pazarı'nda, geçmiş dönemlerde kullanılan eşyalar meraklılarının beğenisine sunuluyor.

Kütahya Antikacılar Derneği’nce organize edilen pazarda, plaklardan, kitaplara, dergilere, hediyelik eşyalara, zamanı yansıtan fotoğraflara ve kartpostallara, mutfak eşyalarına ve porselenlere, çevirmeli telefonlara, sigara ve çakmak gibi zamanı yansıtan koleksiyonlara, daktilolara, magnetlere, eski paralara ve daha birçok eşyaya ulaşabilmen mümkün.

TÜRKİYE’NİN HER YERİNDEN KATILIMCI VAR

Dernek Başkanı Adem Akgün, pazarı 8’inci kez kurmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

İlginin her geçen gün arttığını dile getiren Akgün, şunları kaydetti:

“Pazarımıza Türkiye’nin hemen her yerinden katılımcılarımız var. Hem vatandaşlarımızdan hem antika tutkunlarının ilgisi de her geçen gün artıyor. Kütahya’mıza yakışan bir şekilde pazarımızı sürdürüyoruz. İnşallah uzunca bir zaman da bunu devam ettireceğiz.”

KOLEKSİYONERLER BU PAZARDA

Pazarda Eskişehir’den gelerek tezgah açan antika tutkunu Erdal Taşal da, antikacılığa hobi olarak başladığını söyledi.

Antikacılığı severek yaptığını belirten Taşal,

“Antika eşya koleksiyoneriyim. Oluşturduğum koleksiyonuma ait bazı eşyaların satışını yapmaktayım. Tezgahımda kasetler ve kasetçalarlar, tespihler, süs eşyaları gibi ürünler, eşyalar bulunuyor” dedi.

“GEÇMİŞİME YOLCULUK YAPIYORUM”

Pazarı gezerken duygulandığını aktaran vatandaşlardan Necip Erdem ise,

“Pazarı hemen her kurulduğunda ziyaret ediyorum. Pazar sayesinde geçmişe bir yolculuk yapıyorum. Burada geçmişimi, çocukluğumu hatırlıyorum. Pazarın kurulmasında emeği olan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

29 Eki 2023 - 16:00 Kütahya/ Kütahya- Gündem

Muhabir  Merve Ergün