Kütahya’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu; Yüzlerce Kütahyalı bir araya geldi

Cumhuriyetin 100. Yılı Kütahya’da büyük bir coşku ile kutlandı. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı için protokol üyeleri ve vatandaşlar bir araya geldi.

Büyütmek için resme tıklayın

YÜZLERCE VATANDAŞ DUMLUPINAR SPOR SALONU’NDA BULUŞTU

Dumlupınar Spor Salonu’nda düzenlenen törenlere yüzlerce vatandaş ellerinde Türk bayraklarıyla katılarak bayram coşkusunu yaşadı.

Kütahya Valisi Musa Işın, Hava Er Eğitim Tugay ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Baş ve Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, salonu dolduran yüzlerce vatandaşın bayramını kutladı.

Halkın selamlamasıyla başlayan program, saygı duruşunda bulunma ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla devam etti.

“KURULUŞ VE KURTULUŞUN ŞEHRİ KÜTAHYA’DA İLK GÜNKÜ HEYECANLA ÇALIŞIYORUZ”

Kütahya Valisi Musa Işın, törende yaptığı konuşmada, bugün ayrı bir gurur ve onurlu olduklarını belirtti.

Kütahya’da, cumhuriyeti muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarmak için ilk günkü heyecanla çalıştıklarını aktaran Vali Işın şunları söyledi;

“600 yıllık bir cihan devletinin mirası üzerinde yükselen Cumhuriyetimizi, milli mücadelemizin önderi, cumhuriyetimizin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün veciz bir şekilde ifade ettiği muasır medeniyetler seviyesi üzerine çıkarmak için, kuruluşun ve kurtuluşun şehri, şehit ve şehitler diyarı Kütahya’mızda ilk günkü gibi heyecan ve azimle sürdürüyoruz. Yeni Türkiye’nin başlangıcı olan bugün, 100 yıllık cumhuriyetimizin yüz akı, aynı zamanda yeni bir yolculuğun da adıdır. Cumhuriyet ile elde ettiğimiz kazanımlar, geride bıraktığımız 100 yılda ülkemizin kat ettiği mesafe ve ülkemizin bölgesindeki ve dünyadaki güçlü duruşu şüphesiz büyük bir iftihar vesilesidir.”

ŞİİRLER, MARŞLAR VE HALK OYUNLARI; İŞTE BAYRAM COŞKUSU

Cumhuriyet Bayramı öncesinde kutlama etkinlikleri kapsamında düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilere ödüllerin verildiği programda halk oyunları ekipleri gösteriler de sundu.

Öğrenciler, günün anlam ve önemine binaen cumhuriyet şiirleri okudu. Vatandaşlardan tam not alan gösterilerin ardından öğrencilerden oluşan koro, Tugay Bandosu eşliğinde şarkı ve marşlar seslendirdi.

Yüzlerce vatandaşın ellerindeki Türk bayraklarıyla marşlara eşlik ettiği program Vali Musa Işın’ın tören birlikleri ile törende emeği olan ekipleri tebrik etmesiyle sona erdi.

Kütahya’da Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bir dizi etkinlikle gün boyunca devam edecek.

29 Eki 2023 - 14:00 Kütahya/ Kütahya- Gündem

Muhabir  Merve Ergün