Şehrin huzurunu kaçıran 14 kişi polisin huzur operasyonunda yakalandı!

İl Emniyet Müdürlüğü, kent merkezinde vatandaşların can ve mal güvenliğini sağlamak amacıyla gerçekleştirdiği ‘huzur’ uygulamasında çeşitli suçlardan aranan 14 kişiyi yakaladı.

Büyütmek için resme tıklayın

14 ŞÜPHELİ YAKALANDI

Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü koordinesinde, Çevik Kuvvet, TEM, KOM, Narkotik, Güvenlik ve Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü personelleri ile Nilüfer, Osmangazi ve Yıldırım İlçe Emniyet Müdürlüğü personellerinin katılımıyla kent merkezinde ‘huzur’ uygulaması gerçekleştirdi. Yapılan uygulamada 2127 kişi sorgulanırken, çeşitli suçlardan aranan 14 kişi yakalandı. Polis ekipleri şüphelilerin üzerinde yaptığı aramalarda 73 gram uyuşturucu madde, 2 adet hassas terazi, 2 adet ruhsatsız tabanca ve 35 adet fişek buldu. Şüpheliler gözaltına alındı.

TRAFİK DENETİMLERİ DE SÜRDÜRÜLDÜ

Ayrıca, trafik denetlemelerinde 835 aracın sorgulaması yapıldı ve kuralları ihlal eden 79 sürücüye toplamda 243 bin lira idari para cezası uygulandı. Bursa İl Emniyet Müdürlüğü, ‘huzur’ uygulamalarının devam edeceğini ve kentteki güvenlik önlemlerini artırarak vatandaşların can ve mal güvenliğini koruma konusundaki kararlılığını sürdüreceğini belirtti. Vatandaşlar da uygulamalardan memnuniyetlerini dile getirerek şehirdeki güvenlik tedbirlerinin artırılmasını olumlu bir şekilde karşıladılar.

İHA

29 Eki 2023 - 06:00 Bursa- Asayiş