25 yıl önce gönderilen mektup, bugün duygu gözyaşlarıyla okundu

Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü kutlamak amacıyla başlatılan "Cumhuriyetin 100. Yılına Mektup Kampanyası" kapsamında yazılan özel mektuplar, PTT'nin organizasyonuyla ailelere ulaştı. Kampanyaya katılan öğretmen Neşe İlik, bu anlamlı etkinliği ve duygusal anıları paylaştı.

Büyütmek için resme tıklayın

25 YIL ÖNCE PTT’NİN YÜRÜTTÜĞÜ KAMPANYAYA KATILMIŞTI

Cumhuriyetin 75. yılını büyük bir coşkuyla kutladıklarını ifade eden Neşe İlik, döneminde devlet kurumları ve kuruluşlarının çeşitli kampanyalar düzenlediğini belirtti. PTT'nin yürüttüğü kampanyanın da bu etkinliklerden biri olduğunu söyleyen İlik, Cumhuriyet sevgisiyle dolu bir vatandaş olarak bu kampanyaya katıldıklarını aktardı.

“MEKTUPLARI OKURKEN ÇOK DUYGULANDIM”

Mektup yazarken özel anılarını ve duygularını paylaştığını belirten İlik, 9 yıllık evliliği ve 7 ve 5 yaşlarındaki çocuklarını anlattı. Ayrıca 2023 yılına dair umutlarını ve dönemin fotoğraflarını mektuba ekledi. Aile bireylerinin birbirlerine mektup yazdığını söyleyen İlik, mektupları okuyunca çok duygulandığını ifade etti. Mektupları elinde evirip çevirirken gözyaşlarına hakim olamadığını belirten İlik,

"Keşke daha çok yazsaymışım, sadece bu kampanyayla değil, her yıl yazsaymışım" dedi.

PTT’YE ANLAMLI ETKİNLİK İÇİN TEŞEKKÜR EDİLDİ

PTT'ye teşekkür eden İlik, kampanyanın güzel bir anı yarattığını ve Cumhuriyet sevgisini daha da pekiştirdiğini belirtti. Kampanyayı "Güzel bir etkinlik" olarak değerlendiren İlik, bu ve benzer kampanya ve etkinliklere katılım konusunda diğer insanlara da tavsiyelerde bulundu.

28 Eki 2023 - 20:00 - Gündem

Muhabir  İsmail Saraç