DPÜ, Türk Devletleri Teşkilatı ile işbirliği yapıyor

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Türk Devletleri Teşkilatının (TDT) merkezinde Genel Sekreter Yardımcısı Mirvokhid Azimov’la kurumlar arası iş birliği konusunu görüştü.

Haber albümü için resme tıklayın

TÜRK DEVLETLERİ TEŞKİLATI HEYETİ KÜTAHYA’DA

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi ( DPÜ) Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, Türk Devletleri Teşkilatı'nın (TDT) İstanbul merkezinde Genel Sekreter Yardımcısı Mirvokhid Azimov ile kurumlar arası iş birliği konularını ele almak üzere bir görüşme gerçekleştirdi. Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak'ın yanı sıra Tavşanlı Uygulamalı Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Boz ve DPÜ Gelişim Stratejileri Merkezi Müdürü Doç. Dr. Bülent Cırık da ziyarette hazır bulundu.

İŞBİRLİĞİ KONUSUNDA ANLAŞMA SAĞLANDI

DPÜ üniversite heyeti, TDT ile iş birliği potansiyelini görüşmek üzere Genel Sekreter Yardımcısı Mirvokhid Azimov ve beraberindeki heyet tarafından ağırlanarak toplantıya katıldı. Görüşme sırasında, iki kurum arasında akademik ve bilimsel iş birliği, eğitim, ve turizm alanlarında ortak çalışmalar yapılması konusunda fikir birliği sağlandı. Ayrıca, bu iş birliği konuları için ilgili kurulların çalışmalarına başlanması konusunda anlaşmaya varıldı. Toplantı sonunda her iki kurumun temsilcileri, karşılıklı iyi dileklerde bulunarak toplantıyı tamamladılar. Rektör Kızıltoprak, Genel Sekreter Yardımcısı Azimov'a anı olarak çini bir tabak hediye etti.

İHA

28 Eki 2023 - 19:15 - Eğitim

Muhabir  Haber Merkezi