Kütahyalı öğrenciler atık malzemelerle turistik proje yaptı

Kütahya Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi 10. Sınıf öğrencileri, atık malzemelerle Türkiye’nin tarihi ve turistik yerlerini Almanca tanıttılar.

Büyütmek için resme tıklayın

ÇEVRE BİLİNCİ AMACIYLA TASARLANDI

Kütahya'nın nitelikli eğitim kurumlarından Aysel-Selahattin Erkasap Sosyal Bilimler Lisesi (ASESBL), öğrencilerinin çevre bilincini artırmak ve Almanca dil becerilerini geliştirmek amacıyla yaratıcı bir etkinlik gerçekleştirdi. Okulun 10. sınıf öğrencileri, atık malzemeleri kullanarak Türkiye'nin tarihi ve turistik yerlerinin maketlerini oluşturup, bu eserleri Almanca olarak tanıttılar.

ALMANCA DİLİ KULLANILAN PROJEYE ÖĞRETMENLER DE DESTEK VERDİ

Okulun Almanca öğretmeni Özge Kirazlı'nın önderliğinde gerçekleşen etkinlik, öğrencilerin Almanca konuşma ve dinleme pratiği yapmalarını amaçladı. Öğrenciler, atık malzemeleri geri dönüştürerek İstanbul'un tarihi surları, Kapadokya'nın peri bacaları, Pamukkale'nin sıcak su travertenleri ve daha birçok önemli mekânın detaylı maketlerini hazırladılar.

YAPILAN MAKETLER SERGİLENDİ

Etkinlik sırasında oluşturulan maketler sergi alanında ziyaretçilere sunuldu. Öğrenciler, Almanca dilinde bu turistik yerler hakkında tanıtımlar yaparak, kendi Almanca konuşma becerilerini geliştirme fırsatı buldular. Aynı zamanda diğer öğrencilerin Almanca dinleme pratiği yapmalarına yardımcı oldular.

28 Eki 2023 - 18:00 Kütahya/ Kütahya- Eğitim

Muhabir  Merve Ergün