Altıntaş’ta fırınlara denetim yapıldı

Kütahya’nın Altıntaş İlçe Tarım Ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ekmek üretim ve unlu mamul işletmelerinde denetim gerçekleştirdi.

Haber albümü için resme tıklayın

ALTINTAŞ’TAKİ EKMEK FIRINLARI VE UNLU MAMUL İŞLETMELERİ DENETLENDİ

Kütahya'nın Altıntaş İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ilçedeki ekmek üretim ve unlu mamul işletmelerinde denetim gerçekleştirdi. Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı'nın ülke genelindeki lokanta, restoran, kafeterya ve otel gibi toplu tüketim yerlerinde denetimlerin sıklaştırılması talimatının ardından Altıntaş ilçesinde yoğun bir denetim çalışması başlatıldı.

BAKANLIK TALİMATIYLA TÜM TÜRKİYE’DE DENETİMLER ARTIRILDI

Bakanlık talimatı doğrultusunda harekete geçen ve denetimlerini aralıksız sürdüren Altıntaş İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü ekipleri, ilçede faaliyet gösteren ekmek üretim ve unlu mamul işletmelerini inceledi. Kontrol görevlileri, işletmelerde asgari, teknik, hijyenik ve muhafaza şartlarına uyulup uyulmadığını denetledi.

İlçe Tarım ve Orman Müdürü Yusuf Başan, konuyla ilgili yaptığı açıklamada,

"Bakanlığımız tarafından yürütülen rutin denetimlere ilave olarak, gıda işletmelerinin mevzuatımızca belirlenen teknik ve hijyenik gerekliliklere uygunluğunu doğrulamak amacıyla başlatılan eş zamanlı denetimler kapsamında ekmek üretim ve unlu mamuller işletmelerini denetledik" ifadelerini kullandı.

28 Eki 2023 - 19:30 Kütahya/ Altintaş- Gündem

Muhabir  İsmail Yalçın