Tavşanlı MYO’da Cumhuriyet Bayramı coşkusu

Tavşanlı'nın DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksekokulu'nda Cumhuriyetin 100. Yıl Dönümü coşkuyla kutlandı. Program, milli değerlere saygı ve birlik beraberlik temasıyla geçti.

Haber albümü için resme tıklayın

FİLİSTİN’DE YAŞANAN ZULÜM, KUTLAMA PROGRAMINDA DA UNUTULMADI

DPÜ Tavşanlı Meslek Yüksekokulu, Cumhuriyetin 100. yıl dönümünü büyük bir coşkuyla kutladı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını MYO Müdürü Prof. Dr. İsmet Çelik yaptı. Prof. Dr. Çelik, Cumhuriyetin 100. yılını kutladıkları bu özel günde gurur ve sevinçlerini paylaşırken, aynı zamanda Filistin'deki olaylardan dolayı duyduğu üzüntüyü dile getirerek iki ülke arasında huzur ve barışın oluşmasını temenni etti.

MİLLİ MÜCADELE RUHU ANLATILDI

Programın devamında İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan, "Milli Mücadelemizin Manevi Dinamikleri" konulu konuşmasını gerçekleştirdi. Asan, Türk milletinin milli mücadele ruhunu örneklerle açıklayarak gençlere milli bilinç, birlik beraberlik konularında bilgi aktardı. MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Nur Hoşgör ise Cumhuriyet yönetim şeklinin esaslarını ve Türk milletinin yapısına en uygun yönetim şeklinin Cumhuriyet olduğunu örneklerle anlattı. Programın en duygusal anlarından biri terörle mücadele gazisi Recep Şanlı ve Tavşanlı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği adına konuşma yapan Tahsin Aydoğdu'nun paylaşımlarıydı.

PROTOKOL ÜYELERİ DE KATILIM SAĞLADI

Program, DPÜ Kariyer Merkezi tarafından düzenlenen "Capture The Flag" yarışmasında başarılı olan İnternet Ağ Teknolojileri Programı öğrencisi Oğuzhan Arslan'a Kaymakam Hayrettin Baskın tarafından verilen ödülle sona erdi. Hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle birlikte katılımcılar coşkulu bir şekilde ayrıldılar. Programa İlçe Kaymakamı Hayrettin Baskın, İlçe Jandarma Komutanı J.Ütğm Canberk Öztürk, İlçe Emniyet Müdürü Güven Türkmen, İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan, Tavşanlı Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Yusuf Karaduman ve üyeleri, Muharip Gaziler Derneği Başkanı Bilal Yasa ve üyeleri, DPÜ akademik ve idari personel ile öğrenciler yoğun katılım gösterdiler.

İHA

28 Eki 2023 - 17:30 Kütahya/ Tavşanli- Eğitim

Muhabir  Haber Merkezi