KUTSO'dan üyelerine ''ilk yardım'' semineri

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) tarafından, İlk yardım Eğitmeni ve Mesul Müdür Seda Özgüney’in sunumu ile düzenlenen ''İlk yardım'' semineri, konuya ilgi duyan üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Haber albümü için resme tıklayın

İlk yardım semineri, KUTSO üyelerine hayat kurtaran beceriler kazandırmak için gerçekleştirildi. Seminer, üyelere acil durumlar ve kazalar karşısında nasıl hareket edeceklerini öğrenme fırsatı sunarken, katılımcıların güvenliği ve sağlığına önemli bir katkı sağladı.

İlk yardım Eğitmeni ve Mesul Müdür Seda Özgüney’in, seminerin önemini vurgulayarak,

"İlk yardım bilgisi, beklenmedik acil durumlarla karşılaşıldığında hayat kurtarabilir. Herkesin en azından temel ilk yardım bilgisine sahip olması gerekiyor. Bu seminer, toplumumuzun güvenliğine katkıda bulunmamızı sağlıyor" dedi.

TEMEL İLK YARDIM TEKNİKLERİ ÖĞRETİLDİ

Seminerde katılımcılara temel ilk yardım teknikleri öğretildi. Genel ilk yardım bilgileri, hasta ( yaralı) ve olay yeri değerlendirmesi, temel yaşam desteği ve hava yolu tıkanıklığı, kanamalar, şok ve göğüs ağrısı, yaralanmalar, boğulmalar, kırık, çıkık ve burkulmalar, acil taşıma teknikleri, böcek sokmaları ve hayvan ısırıkları, zehirlenmeler, yanık, donma ve sıcak çarpması göz, kulak ve buruna yabancı cisim kaçması gibi konularda eğitim verildi.

Kütahya Ticaret ve Sanayi Odası (KUTSO) ile düzenlenen “İlk Yardım’’ konulu seminere KUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Fatih Alkış, KUTSO Yönetim Kurulu Üyesi Uğur Kırdar ve çok sayıda üye katıldı.

Katılımcıların sorularının da cevaplandırıldığı seminerde, katılımcılara katılım belgeleri takdim edildi.

28 Eki 2023 - 10:30 Kütahya/ Kütahya- Ekonomi

Muhabir  Haber Merkezi