Polis ekipleri aranan bir şahsı yakaladı; Evinden ise cephanelik çıktı!

Aranması bulunan bir şahsın evine polis ekiplerince düzenlenen operasyonda çok sayıda silah, silah parçası ve mermi ele geçirildi.

BİRDEN FAZLA SUÇTAN ARANIYORDU

Eskişehir'de Tepebaşı İlçe Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı Suç Önleme ve Soruşturma Büro Amirliği ekipleri, aranması bulunan B.Ç. isimli şahsı yakalamak amacıyla bir operasyon düzenledi. Şüphelinin 'Birden Fazla Kişi ile Birlikte Konutta Geceleyin Yağma' ve 'Ruhsatsız Ateşli Silahlarla Mermileri Satın Alma veya Taşıma veya Bulundurma' suçlarından arandığı tespit edilmişti.

EVİNDEN ÇOK SAYIDA SUÇ UNSURU ÇIKTI

Yapılan operasyon sonucunda B.Ç. isimli şüpheli yakalanırken, şüphelinin saklandığı ikamette gerçekleştirilen aramalarda şaşırtıcı miktarda silah ve mühimmat ele geçirildi. Bu aramalarda 4 ruhsatsız tabanca, 1 kurusıkı tabanca, 162 adet mermi, 21 adet şarjör, 7 adet silah gövdesi, 5 adet sürgü, 2 adet tetik mekanizması, 4 adet namlu, 5 adet şarjör yayı, 10 adet kabza kapağı, 6 adet şarjör gerdeli, 10 şarjör alt kapağı ve 12 adet sentetik ecza hap bulundu. Gözaltına alınan şüpheli, emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

İHA

28 Eki 2023 - 04:30 Eskişehir- Asayiş