Gediz’de Cumhuriyet coşkusu; “100. yılda 100 öğrenci ile 100 pedal”

Kütahya'nın Gediz ilçesinde Cumhuriyetin 100. yılı coşkusu, Gediz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

Büyütmek için resme tıklayın

100 ÖĞRENCİ BİSİKLETLERİYLE TURLADI

Gediz Belediyesi'nin destekleriyle gerçekleştirilen "Cumhuriyetin 100.Yılında 100 Öğrenci ile 100 Pedal" etkinliği, Kurtuluş İlkokulu'nun organizasyonuyla gerçekleştirildi. Gediz Belediyesi önünde toplanan 100 öğrenci, Park Orman ve Kurtuluş İlkokulu güzergahından bisikletleriyle pedal çevirerek belediye binasına geri döndüler.

PROTOKOL ÜYELERİ DE YER ALDI

Etkinliğe Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Ak Parti Kütahya Milletvekili Adil Biçer, Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, İlçe Emniyet Müdürü Halil Konca, İlçe Jandarma Komutanı İsmail Yalçın, Gediz Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Muhammed Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Osman Yılmaz ve diğer daire amirleri ile birlikte öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Bisiklet turunun ardından konuşma yapan Gediz Kaymakamı Hakan Alkan, Cumhuriyetimizin kuruluşunda emeği geçenleri rahmetle, minnetle ve şükranla andı.

ORGANİZASYONU İLÇE MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ DÜZENLEDİ

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Bahadur ise, "Müdürlüğümüz tarafından yürütülen Cumhuriyetin 100.Yılı etkinlikleri kapsamında 100 bisiklet ile birlikte bisiklet turumuzu tamamladık. Etkinliğimize katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" dedi. Bu anlamlı etkinlikle Cumhuriyetin 100. yılı coşkusu Gediz ilçesinde öğrenciler ve katılımcılar tarafından büyük bir heyecan ve sevinçle kutlandı.

27 Eki 2023 - 21:00 Kütahya/ Gediz- Spor

Muhabir  İsmail Yalçın