Kütahyalı lise öğrencileri Avrupa’da eğitim aldı

Kütahya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, dâhil olduğu proje kapsamında öğrenci ve öğretmenlerini Almanya ve İtalya’ya staj programına gönderdi.

Haber albümü için resme tıklayın

ALMANYA’DA VE İTALYA’DA EĞİTİMLERE KATILDILAR

Kütahya Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL) tarafından hazırlanan "Endüstride ve Mesleki Eğitimde Kalite (EMEK)" projesi kapsamında, Elektrik Elektronik Teknolojileri alanından 2 öğretmen ve 6 öğrenci İtalya'nın Rimini şehrinde, 4 öğretmen ve 12 öğrenci de Almanya'nın Gelsenkirchen kentinde eğitimlerini başarıyla tamamladı.

3 HAFTA SÜREYLE STAJ İÇİN AVRUPA’DA BULUNULDU

Proje kapsamında Endüstriyel Bakım Onarım dalı öğrencilerine verilen robotik programlama otomasyon ve kompanzasyon eğitimleri sonrasında, öğrenciler Almanya ve İtalya'daki işletmelerde 3 haftalık stajlarını tamamladılar. Bu uygulamalı eğitimler, öğrencilerin mesleki becerilerini geliştirmelerine büyük katkı sağladı.

“HER YIL AVRUPA’YA ÖĞRENCİ VE ÖĞRETMEN GÖNDERİYORUZ”

Kütahya Atatürk MTAL Elektrik Bölümü Öğretmeni Gökhan Yaşar, okullarının 2010 yılından bu yana aktif bir şekilde uluslararası işbirlikleri yürüttüğünü belirterek,

"Pandemi dönemi dışında her yıl birçok öğrenci ve öğretmenimizi yurtdışı eğitim programlarına gönderiyoruz. Bu süreçte Hollanda, Almanya, Avusturya, Slovakya, İspanya, İtalya gibi sanayide öne çıkan ülkelerle işbirliği fırsatları elde ettik. Türkiye Ulusal Ajansı'na, bize bu değerli imkanları sunmaları nedeniyle okulumuz adına teşekkür ederim" dedi.

Katılımcı öğrenciler de Türkiye Ulusal Ajansı'na kendilerine bu değerli deneyimi yaşama fırsatı sundukları için teşekkür ettiler.
İHA

27 Eki 2023 - 21:30 Kütahya/ Kütahya- Eğitim

Muhabir  Haber Merkezi