Emet’teki çalışmalarda ana hedef kazaları önlemek

Emet Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Emet İlçe Şefliği işbirliğiyle yürütülen yol çalışmalarında, yaklaşık 1.6 km'lik yolda yapılan daraltma çalışmaları konuşulurken, teknik ekipler, bu düzenlemelerin can güvenliğini önceliklendirdiğini ve estetik bir görünüm kazandırılacağını açıkladı

Büyütmek için resme tıklayın

EKİPLER, ÇALIŞMALARI YOĞUN ŞEKİLDE SÜRDÜRÜYOR

Emet ilçesinde Hisarcık girişinden başlayarak okullar caddesi boyunca Orman İşletme Müdürlüğü'ne kadar uzanan alanda sıcak asfalt döşeme çalışmaları yapılıyor. Emet Belediyesi Fen İşleri ekipleri, Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri ve Karayolları Emet İlçe Şefliği tarafından planlanan çalışmalar kapsamında ilçe garajı önünde 4 yol ve Sağlık Ocağı mevkiinde kavşak düzenlemeleri gerçekleştiriliyor.

YAPIM ÇALIŞMALARI, YENİLİKLERİ BERABERİNDE GETİRİYOR

Yol, okullar caddesinden garaja kadar bir gidiş bir geliş olarak iki şeride düşürülecek. Ayrıca, yol kenarlarına araç park yerleri, engelli rampaları ve durak noktaları eklenerek trafik düzenlemeleri yapılacak. Emet Belediye Başkanı Hüseyin Doğan, özellikle okul bölgelerindeki hız sınırlamalarına vurgu yaparak, can güvenliği odaklı bu düzenlemelerin hayata geçirildiğini ifade etti. Yaya kaldırımları, banketler ve banklarla donatılacak, engelli rampaları ve durak noktaları ise halkın daha rahat bir şekilde yol kullanmasını sağlayacak.

27 Eki 2023 - 20:30 Kütahya/ Emet- Eğitim

Muhabir  İsmail Saraç