Tavşanlı, yeni hafızlarını görkemli törenle kutladı

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesindeki Kavaklı Kız Kur’an Kursu’nun öğrencileri, hafızlık eğitimlerini başarıyla tamamlayarak icazet aldılar.

Büyütmek için resme tıklayın

PROGRAMA ÖNEMLİ TEMSİLCİLER DE KATILDI

Tavşanlı İlçe Müftülüğü, Kavaklı Kız Kur’an Kursu'nda hafızlık eğitimini başarıyla tamamlayan 22 öğrenci için muhteşem bir icazet merasimi düzenledi. Duygu dolu anların yaşandığı merasimde, öğrenciler hafızlık eğitimini tamamlayarak hak ettikleri icazet belgelerine kavuştular. Tavşanlı Kaymakamı Hayrettin Baskın, Belediye Başkan Yardımcısı Furkan Dinçer, AK Parti İlçe Başkanı Ali Özden ve Diyanet İşleri Rehberlik ve Teftiş Başkanı Hasan Güçlü gibi birçok yetkili, siyasi temsilci ve vatandaş da bu özel günde hazır bulundu.

ÖĞRENCİLERİN BAŞARISI, KONUKLARIN KATILIMIYLA TAÇLANDI

Tavşanlı Belediyesi Kültür Sarayı'nda gerçekleşen program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlandı. Tavşanlı İlçe Müftüsü Mevlüt Hakan Asan'ın açılış konuşmasını yaptığı program, öğrencilerin başarılarının herkes tarafından görkemli bir şekilde izlenilmesine vesile oldu.

HAFIZLAR SEVİNDİ AİLELER GURULANDI

Kütahya İl Müftüsü Dr. İrfan Açık ve Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Kadir Dinç, programa özel selamlama konuşmaları yaparak öğrencilere ve ailelerine başarılar diledi. Merasimde ayrıca hafız öğrencilere hediyeler takdim edildi. Hafızlık alan öğrencilerin ailelerinin de büyük gurur yaşadığı etkinlik herkes tarafından büyük beğeni topladı.

27 Eki 2023 - 18:30 Kütahya/ Tavşanli- Eğitim

Muhabir  İsmail Saraç