Kütahya’da konut dolandırıcıları yakalandı: Bankacı rolüne girip kandırmışlar

Kütahya’da ev satmak bahanesiyle çok sayıda kişi dolandıran şahıslar 2 aylık çalışmanın ardından operasyonla yakalandı.

Büyütmek için resme tıklayın

Asayiş Şube Müdürlüğü Dolandırıcılık Büro Amirliğince dolandırıcılık olaylarının tespit ve önlenmesine yönelik, yaklaşık olarak 2 aylık projeli çalışma yapıldığı öğrenildi.

İşyeri adı altında, sosyal medyadan da ilanlar vererek gayri menkul alım satım işi yapan, buldukları müşterilere ev satmak bahanesiyle, çok defa ev sahiplerinden habersiz bazı evleri satışa sunup 'kapora' adı altında ve 'evde ipotek ya da icra var, ödemesi yapıldıktan sonra satış olur' bahnesiyle parça parça ve defalarca para istedikleri, ancak bu paraları ev sahiplerine göndermedikleri, işyerinde çalışanları ve kendileri ev sahibi rolüne girip, müşteriyle görüşmeler yaptıkları, bununla birlikte yine bankacı rolüne girerek banka olarak düşük faizli krediler verebileceklerini söyleyerek, talep edenler için başvuruda bulunduklarını, sonucu beklemeleri gerektiğini söyleyip müşterilerini dolandırdıkları ve çok yüklü miktarda paralar elde ettikleri tespit edilen şahıslar yakalandı.

ADRESLERİNE OPERASYON DÜZENLENDİ

Konuyla ilgili olarak S.A.A.(33), A.A.(23), M.Ş.(31), E.Ş.(25), E.Y.E.(20),  E.B.(22), A.U.(19), T.S.(19) isimli 8 şüpheli şahıs, sabah saatlerinde düzenlenen operasyon sonucu adreslerinde yakalandı. Adreslerde yapılan aramalarda 1 adet tabanca, bir miktar para, çeşitli dijital materyaller ile birçok senet, tapu ve ajandalar elde edildi. Savcılık kararıyla  gözaltına alınan şahıslar, Dolandırıcılık Büro Amirliğindeki işlemlerinin ardından adliyeye çıkarıldı.

27 Eki 2023 - 11:00 Kütahya/ Kütahya- Asayiş

Muhabir  Haber Merkezi