Uyuşturucu satıcılarına büyük darbe; Tam 26 kişi tutuklandı!

Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi tarafından gerçekleştirilen “Narkogüç Operasyonu” kapsamında önceden belirlenen 38 hedef şüpheli gözaltına alındı. Şüphelilerden 26’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Büyütmek için resme tıklayın

"NARKOGÜÇ OPERASYONU"

Manisa İl Emniyet Müdürlüğü, uyuşturucu satıcılarına yönelik gerçekleştirdiği başarılı operasyonlarla göz açtırmıyor. Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü, merkez ve ilçe narkotik büroları ile birlikte gerçekleştirdiği "Narkogüç Operasyonu" ile önceden belirlenen şüphelilere yönelik baskınlar düzenledi.

ÇEŞİTLİ UYUŞTURUCU MADDELER YAKALANDI

Toplam 38 şüphelinin ikametlerine yapılan operasyonlarda, etkileyici miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi. İkamet aramalarında, 11 parça halinde toplamda 592,36 gram metamfetamin, bin 10 adet sentetik ecza hap, 44,95 gram eroin, 20 parça halinde satışa hazır 10,55 gram skunk, 3 parça halinde 15,28 gram esrar, 47 adet ecstasy hap, 5 parça halinde 71,52 gram bonzai, 1 adet hassas terazi ve 1 adet ruhsatsız tabanca ele geçirildi. Ayrıca, uyuşturucu madde taşımak için kullanılan şeffaf kilitli poşetler de bulundu.

26 ŞÜPHELİ TUTUKLANDI

Operasyon kapsamında 26 şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 21 kişi ise "TCK-191 (Kullanmak için Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Satın Almak, Kabul Etmek veya Bulundurmak)" suçundan işlem gördü. Manisa Emniyeti, uyuşturucu ticareti ile mücadelesini sıkı bir şekilde sürdürmeye devam ediyor ve bu operasyonlarla ilçedeki uyuşturucu satıcılarına büyük bir darbe vurdu.

İHA

27 Eki 2023 - 00:30 Manisa- Asayiş