Kütahya’da son bir ay içerisinde 710 işletme denetlendi

Kütahya Valisi Musa Işın, İl Tarım ve Orman Müdürlüğünün çalışmaları hakkında bilgiler aldı. Vali Işın’a sunulan bilgiler içerisinde en dikkat çeken kısım son bir ay içerisinde be yıl içerisinde gerçekleştirilen denetim sayıları oldu.

Büyütmek için resme tıklayın

VALİ IŞIN TARIM VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ’NDEYDİ

Kütahya Valisi Musa Işın, Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nün çalışmaları hakkında bilgi almak için bir ziyaret gerçekleştirdi. Vali Işın, İl Müdürü Dr. Emre Yeniay'dan tarımsal veriler, hayvan varlığı, et ve süt üretimi verileri ile İl Müdürlüğünün yürüttüğü hizmetler ve desteklemeler hakkında ayrıntılı bilgiler edindi.

“TARIMSAL GELİŞİM İÇİN DESTEKLER SÜRECEK”

Tarım ve hayvancılık sektörlerinin büyümesini teşvik etmek, çiftçilere ve hayvancılık sektörüne destek sağlamak amacıyla yoğun bir çalışma içerisinde olunduğunu vurgulayan Vali Işın, "Kütahya'mızın tarım ve hayvancılık sektöründe daha da ilerlemesi, potansiyelinin en iyi şekilde değerlendirilmesi ve gelişmesi için çalışmaya devam edeceğiz" şeklinde konuştu.

1 AYDA 710, YILBAŞINDAN BU YANA 7 BİN 500 DENETİM YAPILDI

İl Tarım ve Orman Müdürü Dr. Emre Yeniay, denetim seferberliği çerçevesinde son bir ay içinde il genelinde toplu tüketim yerleri, süt, et ve yumurta paketleme tesisleri ile unlu mamul üretim yerlerinde 710 denetim gerçekleştirildiğini ve Ocak 2023 tarihinden bugüne kadar toplamda 7 bin 500 denetim yapıldığını açıkladı.
İHA

26 Eki 2023 - 23:00 Kütahya/ Kütahya- Gündem

Muhabir  Haber Merkezi