Kütahya’da “Tarımda Kadının Öncü Rolü” konuşuldu

Kütahya'da tarım sektöründe kadınların öncü rolüne vurgu yapılan çalıştay düzenlendi.

Büyütmek için resme tıklayın

SÜRDÜRÜLEBİLİR KALKINMA İÇİN TARIMDA KADIN ÇALIŞTAYI

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürlüğü, kadınların tarımsal üretim ve kırsal hayattaki kilit rolünü vurgulamak amacıyla, ilk kez "Sürdürülebilir Kalkınma İçin Tarımda Kadın Çalıştayı" düzenledi. Tarım ve Orman Bakanlığı Eğitim ve Yayın Dairesi Başkanı Ali Gül, online olarak katıldığı etkinlikte, kadın çiftçilerin önemini vurguladı.

MÜDÜR YENİAY: KADINLAR TARLADA OLDUĞUNDA ÜRETİM ARTAR

Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Emre Yeniay'ın öncülüğünde gerçekleşen çalıştaya, İl Müdür Yardımcısı Mustafa Kurt, Şube Müdürleri, TKDK İl Koordinatörü Birsen Karaaslan, Sınırlı Sorumlu Yaş Meyve ve Sebze Yetiştiricileri Birliği Pazarlama Kooperatifi Başkanı İsmail Çınar, ve kadın çiftçiler büyük ilgi gösterdi. Kütahya İl Tarım ve Orman Müdürü Emre Yeniay, "Kadınlar tarlada olduğunda üretim artar. Kadınlar, yaşamın teminatıdır ve onlarla birlikte kırsal alanları canlandıracağız" dedi. Çalıştayda, kadınların tarımsal üretimdeki rolü ve kooperatiflerin önemi konusunda katılımcılara bilgi verildi. Kadın çiftçilerin görüşleri ve talepleri dikkate alındı.

Programın sonunda, Sınırlı Sayılı Yaş Meyve ve Sebze Yetiştiricileri Birliği Pazarlama Kooperatifi Başkanı İsmail Çınar, İl Müdürü Emre Yeniay'a teşekkür plaketi takdim etti.

İHA

27 Eki 2023 - 03:00 Kütahya/ Kütahya- Gündem

Muhabir  Haber Merkezi