Simav Sağlık Hizmetleri MYO’da Optisyenlik Laboratuvarı açıldı

Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda son teknolojik cihazlarla donatılmış Optisyenlik Laboratuvarına kavuştu.

Haber albümü için resme tıklayın

650 ÖĞRENCİ BULUNAN MYO’YA YENİ LABORATUVAR

Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, kısa bir süre önce son sistem cihazlarla donatılan ‘Optisyenlik Laboratuvarı’na kavuştu. Simav Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Öğretim Görevlisi Dr. Özge Sakarya Çınkı, okulla ilgili açıklamalarda bulunarak 650 dolayında öğrencisinin yer aldığı okulda 6 program bulunduğunu bildirdi.

SON SİSTEM TIBBİ CİHAZLAR KULLANILIYOR

2023-2024 akademik takvim yılında ilk kez Üniversite Rektörlüğü’nün olurlarıyla açılan Optisyenlik programına 30 öğrencinin kayıt yaptırdığını belirten Müdür Çınkı şunları söyledi;

“Üniversitemizin misyon ve vizyonuna uygun olarak eğitim ve öğretimimizi sürdürürken açık olan 6 ayrı programımızda her öğrencimizin başarılı ve alanında aranan birer teknik insan olarak mezun olmalarını arzuluyoruz. Bunun için de eğitim ve öğretim alanında onların son sistem teknolojik makine ve aletleriyle tanışmalarını, mesleklerin inceliklerini uygulayarak öğrenmelerini amaçlıyoruz. Öğretim Görevlimiz Betül Demirezen’in de görev yaptığı Optisyenlik alanımızda kullandığımız laboratuvarımız bu açıdan son sistem tıbbi cihazlarla donatılarak Ekim 2023’de hizmete girdi”

26 Eki 2023 - 16:45 Kütahya/ Simav- Eğitim

Muhabir  İsmail Yalçın