Belediyelerden yoksul ailelere her ay 1650 TL yardım veriliyor! İşte yakacak yardımı için başvurular

Dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere kış aylarında umut ışığı: Yakacak yardımı başvuruları başladı.

YAKACAK YARDIMI NEDİR VE KİMLERE YAPILIR?

Ülkemizde kış ayları soğuk ve zorlu bir dönemi temsil ediyor. İşte bu zorlu dönemde dar gelirli ailelere ve yardıma muhtaç olanlara umut olacak yakacak yardımı başladı. Türkiye Aile Destek Programı çerçevesinde, hane içi kişi başına düşen geliri net asgari ücretin 1/3'ünden az olan ailelere odun, kömür ve yakacak yardımları karşılıksız olarak sunulmaktadır. Bu yardımlar, soğuk kış günlerinde ailelerin ısınma ihtiyaçlarını karşılamalarına yardımcı olmaktadır.

YAKACAK YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Yakacak yardımı başvuruları oldukça kolay bir şekilde yapılabilmektedir. İçişleri Bakanlığı tarafından yürütülen bu yardımlara başvurular, resmi internet sitesi olan https://www.turkiye.gov.tr/icisleri-sosyal-yardim-talebinde-bulunma-ve-talebi-sorgulama-4671 adresi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Ayrıca, başvuru öncesinde ikamet ettiğiniz bölgedeki ilçe belediyelerine veya büyükşehir belediyelerine giderek Sosyal Yardım Başvuru Formu doldurarak "Yakacak Yardımı" seçeneğini işaretlemeniz, başvurunuzu hızlandırabilir.

YAKACAK YARDIMI NE KADAR?

Yakacak yardımı miktarı, bulunduğunuz il ve ilçeye göre değişiklik göstermekle birlikte oldukça cömert bir yaklaşımla sunulmaktadır. Bu yardımlar 650 TL'den başlayarak, 850 TL, 1050 TL, 1200 TL, 1400 TL ve 1650 TL gibi çeşitli seviyelerde verilmektedir. Ailelerin ihtiyacına göre bu miktarlar belirlenmekte ve soğuk kış aylarında ısınmaları için gerekli olan desteği sağlamaktadır.

Kış aylarında sıcak bir evin önemi herkesçe bilinirken, dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere sunulan bu yakacak yardımı, birçok insanın hayatını olumlu yönde etkilemektedir. Soğuk hava koşullarının etkisi altında kalan aileler için bu yardımlar, bir umut ışığı olmaya devam ediyor. Yakacak yardımı için başvurularınızı yapmayı unutmayın ve yardıma muhtaç ailelere destek olmak için bir adım atın.

26 Eki 2023 - 14:36 Kütahya/ Kütahya- Ekonomi

Muhabir  Haber Merkezi