DPÜ'de “Filistin Buluşması ve Moral Günü” etkinliği düzenlendi

Kütahya Dumlupınar Üniversitesi (DPÜ), Filistin Buluşması Moral Günü Etkinliği'ne ev sahipliği yaparak Filistin halkına destek verdi.

Haber albümü için resme tıklayın

FİLİSTİN HALKI İÇİN DESTEK AMAÇLANDI

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Amfi-2'de düzenlenen etkinliğe DPÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Duran, Lisansüstü Eğitim Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Eray Acar, DPÜ TÖMER Müdürü Doç. Dr. Muharrem Kürşad Yangil ile Filistinli ve Türk öğrenciler katıldı.

 “TÜRK MİLLETİ OLARAK FİLİSTİN HALKININ YANINDAYIZ”

Rektör Prof. Dr. Süleyman Kızıltoprak, etkinlikte katılımcılara hitap ederek Filistin'in yaşadığı zorlukları ve mazlumiyetini vurguladı. Kızıltoprak, Filistin halkının tarihsel olarak mazlum bir halk olduğuna dikkat çekti ve onlara duyulan destek ve dayanışmanın önemini vurguladı. Rektör Kızıltoprak, konuşmasında ayrıca Türk milletinin doğrunun ve mazlumun yanında olduğunu ve Filistin meselesinde de bu duruşlarını sürdürdüklerini ifade etti. Filistin halkına olan desteğin sadece sözde değil, eylemde de olduğunu belirtti. Ayrıca, öğrencilere ülkelerine ve değerlerine hizmet etme sorumluluğunu hatırlattı.

Rektör Kızıltoprak, etkinliğin sonunda öğrencilerle sohbet etti ve taleplerini dinledi. Filistin Buluşması Moral Günü Etkinliği, üniversite topluluğunun Filistin halkına duyduğu destek ve dayanışmayı bir kez daha vurguladı.
İHA

26 Eki 2023 - 18:30 Kütahya/ Kütahya- Eğitim

Muhabir  Haber Merkezi