Tam 2 Bin personel alınıyor; İşte başvuru adresi ve şartlar

Kamuya 2 bin personel daha alınıyor. Başvurular da başladı. İşte detaylar;

GELİR İDARESİ BAŞKANLIĞI TAM 2 BİN PERSONEL ALIYOR

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB), iş arayanlara sevindirici bir haberle geliyor. GİB, 2000 gelir uzman yardımcısı alımı yapacak. Bu alım, iş arayanlara yeni kariyer fırsatları sunacak. GİB, 2000 kişilik personel alımı yapacağını duyurdu. Bu alımla birlikte iş arayanlar gelir uzman yardımcısı kadrosunda istihdam edilebilecekler. Başvurular internet üzerinden alınacak ve adayların herhangi bir kurum aracılığıyla belge teslim etmelerine gerek olmayacak. Elektronik ortamda başvuru yapan adaylar sınavlara davet edilecekler. Adaylar, 16 Aralık'ta Ankara'da düzenlenecek olan sınavda yarışacaklar.

KPSS VE ÜNİVERSİTE ŞARTI MEVCUT

Başvuru için adayların en az 4 yıllık lisans eğitimi veren belirli fakültelerden mezun olmaları gerekiyor. Ayrıca, 35 yaşını doldurmamış olmak ve kamu personeli seçme sınavından belirlenen puan şartlarını karşılamak gerekiyor. GİB, personel alımı için il bazında toplam kadro sayısının 5 katından fazla adayı sınavlara davet edecek. Adaylar, KPSS puanlarına göre seçilecekler.

BAŞVURULAR 21 KASIM'DA BAŞLIYOR

Gelir İdaresi Başkanlığı'nın personel alımı başvuru süreci Kasım ayında başlayacak. Başvurular, adayların sınav.gib.gov.tr adresindeki online sınav sistemine kayıt olarak, sistemde bulunan sınav başvuru formunu elektronik ortamda doldurmaları suretiyle yapılacak. Başvuru süreci, 21 Kasım'dan 30 Kasım'a kadar devam edecek.

Kaynak: TGRTHaber

26 Eki 2023 - 08:00 Kütahya- Ekonomi