Kütahya Tasarım Teknokent artık daha güçlü

Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş.'nin yönetim kurulu toplantısında, Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nin Teknokent'e ortak olma talebi oybirliğiyle kabul edildi.

KÜTAHYA SAĞLIK BİLİMLERİ ÜNİVERSİTESİ TEKNOKENT'E DAHİL EDİLDİ

Kütahya'da bulunan Kütahya Sağlık Bilimleri Üniversitesi (KSBÜ) Teknoloji Transfer Ofisi Müdürü Doç. Dr. Hasan Emre Aydın ve KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, Kütahya Tasarım Teknokent Yönetici A.Ş.'ye katılmak istediler. Bu talep Teknokent yönetim kurulu tarafından memnuniyetle karşılandı ve oybirliğiyle kabul edildi. KSBÜ'nün Teknokent'e katılması, Kütahya şehrinin bilim ve teknoloji alanında büyümesini ve gelişmesini teşvik etmeyi amaçlamaktadır. KSBÜ, sağlık projeleri ve sağlık teknolojileri üretimi konusunda özel bir ilgi gösteriyor ve bu alanlarda Teknoloji Transfer Ofisi'ni kurmuş durumda.

SAĞLIK TEKNOLOJİSİ ALANINDAKİ ÇALIŞMALAR ARTACAK

Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Ersan Öz, KSBÜ'nün katılımının Teknokent'in kapasitesini artıracağını ve şu anda yüzde 100 doluluk oranına sahip olduklarını, yeni binayla birlikte bu sayının artacağını belirtti. Ayrıca, Teknokent'te şu anda 4 sağlık teknolojisi şirketi bulunduğunu ve bu sayının yeni binanın tamamlanmasıyla 15'e çıkmasını beklediklerini ifade etti.

KSBÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Tekin, sağlık projeleri ve sağlık teknolojilerine özel önem verdiklerini ve Teknokent'in bu alandaki çalışmalarına katkı sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Teknokent çatısı altında gerçekleştirilen bu iş birliği, teknoloji ve sağlık alanlarında daha fazla büyümeye vesile olacak.

26 Eki 2023 - 05:00 Kütahya- Gündem

Muhabir  Haber Merkezi