Gediz’in Çeltikçi köyünde, şehitleri anma töreni düzenlendi

Kütahya Gediz'de, 1920 yılında Gediz Çeltikçi Köyü'nde gerçekleşen muharebelerde şehit olanlar için anma programı düzenlendi.

Haber albümü için resme tıklayın

Tören, Çeltikçi Köyü Şehitleri Anıtı'nda birçok önemli ismin katılımıyla gerçekleşti. Gediz Belediye Başkanı Muharrem Akçadurak, İl Kültür ve Turizm Müdürü Zekeriya Ünal, AK Parti Gediz İlçe Başkanı Osman Yılmaz, İl Müftüsü Sebahattin Turan, MHP İlçe Başkanı Necdet Akel, İYİ Parti İlçe Başkanı Alper İrikara, Cevizdere Şehitleri Gazileri Tanıtım ve Araştırma Derneği Başkanı Adem Öztürk, Çeltikçi Köyü Muhtarı Ali Mutlu ve çok sayıda vatandaş etkinliğe katıldı.

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başladı. Ardından Kur'an-ı Kerim tilaveti ve günün anlam ve önemini vurgulayan konuşmalar yapıldı. Tüm şehitlerimiz için dualar edildi. Cevizdere Şehitleri Gazileri Tanıtım ve Araştırma Derneği Başkanı Adem Öztürk, Gediz'deki muharebelerin yaşandığı Yunuslar ve Çeltikçi köylerinde bulunan şehitlikleri ziyaret ettiğini ve bu vesileyle şehit askerleri dualarla andıklarını belirtti. Öztürk, gençlerin milli mücadele yıllarını daha iyi anlayabilmeleri için bu tür etkinliklerin her yıl tekrarlanmasını umut ettiğini de ifade etti.

Programın sonunda katılımcılara lokma ikramı yapıldı.

25 Eki 2023 - 22:30 Kütahya/ Gediz- Gündem

Muhabir  İsmail Yalçın